O birželio 1 d., 18 val., parodą atidarys muzikinė-kultūrinė programa „Štai, Čiurlionis!“, kurią ruošia pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas ir aktorius Ridas Jasiulionis. Tiesa, gyvai stebėti pasirodymą, laikydamiesi visų saugomo priemonių, galės tik keleiviai, tačiau visi norintys kviečiami žiūrėti tiesioginę atidarymo transliaciją projekto „Europos muzikos takai“ feisbuko paskyroje.

Paroda „Keliaujantys muzikai“ savo kelionę po Lietuvą pradėjo prieš pat karantiną – pirmieji Lietuvoje ją pamatė vieno iš Čiurlionio miestų, Varėnos, gyventojai, vos po kelių dienų – ir vilniečiai. Paroda ir ją lydėjusi programa buvo sutikta su dideliu susidomėjimu, deja, dėl karantino, teko padaryti pertrauką, o organizatoriams pergalvoti parodos eksponavimo datas. Visgi pagaliau paroda ir vėl išvys dienos šviesą.

„Kai prieš dvejus metus planavome Lietuvos, Vokietijos ir Norvegijos partnerių bendrai rengiamą parodą „Keliaujantys muzikai“, kuri kovo pradžioje pasiekė Lietuvos miestus, netikėjome, kad uždarų sienų Europoje ji įgaus netikėtus naujus turinio aspektus. Paroda, kurioje pristatyti XIX a. pab. po Europą keliavusių muzikų Claros Schumann, Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelionių vargai, džiaugsmai ir aplinkybės, suskamba kaip neblėstantis siekis keliauti, dalintis savo muzika, atrasti naujus kūrybinius horizontus, rezonuoja dar garsiau. Daugelis galime asmeniškai tapatintis su tų muzikų išgyvenimais ir patyrimais. Savo kelionėmis šie muzikai kūrė vieningą Europos kultūros erdvę, kuri šiandien vėl tampa mūsų tikslu, daug įtampų ir klausimų keliančia, nelengvai įgyvendinama vertybe“, – apie naujas konteksto įgalintas parodos prasmes kalba pianistas, M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.

Paroda „Keliaujantys muzikai“ ir toliau keliaus per Čiurlionio miestus. Planuojamos jos eksponavimo datos ir erdvės:

Birželio 1–28 d., Kauno geležinkelio stotis;

Birželio 29 d. – liepos 23 d., Šiauliai

Birželio 30 d. – liepos 23 d., Druskininkų miesto muziejaus dailės galerija;

Liepos 24 – rugpjūčio 15 d., Rietavo kultūros centras, buv. Rietavo Oginskių dvaro karietinė;

Liepos 25 d. – rugpjūčio 24 d., Klaipėdos geležinkelio stotis;

Rugpjūčio 19–30 d., Palanga;

Rugsėjo 3–22 d., Plungė, Žemaičių dailės muziejus, buv. kunigaikščių Oginskių dvaro rūmai.

Parodos „Keliaujantys muzikai“ atidarymas Kauno geležinkelio stotyje – birželio 1 d., 18 val., lydint muzikinei-kultūrinei programai „Štai, Čiurlionis!“. Tiesioginė renginio transliacija – „Europos muzikos takų“ feisbuko paskyroje.

„Europos muzikos takai“ – tai bendras M. K. Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Clara Schumann ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką.