Planuojama iškart atidaryti visas nuolatines ekspozicijas ir dėl koronaviruso muziejuje „įkalintas" parodas: „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano", „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika" bei „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose".

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas pabrėžia, kad šiuo atveju jo vadovaujamai institucijai dėl didelių ekspozicinių plotų, kurie siekia 10 tūkst. kv. metrų, pasisekė kiek labiau nei kitiems muziejams - laikantis visų saugos reikalavimų vienu metu muziejus gali priimti iki 1 000 lankytojų, t. y. tiek žmonių, kiek muziejus priimdavo piko metu. Be to, Valdovų rūmų muziejuje yra moderni ventiliavimo sistema su aukštos kokybės filtrais, užtikrinanti reikiamą oro apykaitą patalpose per 1 valandą.

Dėl šių priežasčių duris atvėręs Valdovų rūmų muziejus neplanuoja trumpinti darbo laiko arba taikyti kokių nors kitų lankymo apribojimų, tačiau prašo lankytojų padėti muziejui užtikrinti saugumą laikantis elementarių lankymosi taisyklių.

Į muziejų bus įleidžiami tik apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvyksiantys ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius.

Atvykusieji į muziejų pirmiausia turės dezinfekuoti rankas ir pereiti termovizoriaus zoną. Perėję patikrinimą, lankytojai po vieną bus aptarnaujami kasose. Tuomet palikę daiktus ir viršutinius drabužius nuolat dezinfekuojamose daiktų saugojimo kamerose, laikydamiesi saugaus dviejų metrų atstumo tarp žmonių ir darbuotojų, lankytojai galės apžiūrėti visas Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas.

Nuo gegužės 5 d. muziejuje apsilankę lankytojai galės pamatyti realius pokyčius, įvykusius ne tik nuo muziejaus veiklos pradžios, bet ir per karantino laikotarpį.