Būtent tam leidykla „Baltos lankos“ atrinko šešias profesiniam ir asmeniniam tobulėjimui skirtas knygas, kurios ne tik motyvuos pokyčiams, bet ir padės rasti būdų, kaip gerinti savo profesinius įgūdžius.

Saulius Jovaišas, Valerija Buzėnienė „Misija Talentai. Kaip pritraukti, atrinkti ir išlaikyti geriausius“

Dviejų bendraautorių – vadovų konsultanto, projekto „Boso valanda“ kūrėjo Sauliaus Jovaišo ir talentų pritraukimo, darbuotojų paieškos ir atrankos praktikės, lektorės Valerijos Buzėnienės knygoje „Misija Talentai“ siekiama atsakyti į svarbiausius su personalo vadyba susijusius klausimus: ką daro tie, kuriems pavyksta pritraukti ir teisingai atsirinkti darbuotojus? Kaip išlaikyti darbuotojus, kurių reikia ir kitiems?

Leidinyje taip pat pateikiami ir geriausią personalo vadybos patirtį taikančių organizacijų pavyzdžiai.

„Knygą skiriame Jums. Tiems, kurie rūpinatės, kaip pritraukti ir atrinkti. Ir išlaikyti. Geriausius. Jūs atliekate nepaprastai reikšmingą vaidmenį vertės kūrimo grandinėje“, – teigia knygos bendraatoriai.

Saulius Jovaišas, Valerija Buzėnienė „Misija Talentai. Kaip pritraukti, atrinkti ir išlaikyti geriausius“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"

Saulius Jovaišas ir bendraautorių kolektyvas „Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms“

Mūsų dienų rinkoje būtent vadovo elgesys su darbuotojais yra lemiamas veiksnys, užtikrinantis įmonės našią, produktyvią veiklą ir sėkmę konkurencinėje kovoje. Lektorius ir verslo valdymo konsultantas Saulius Jovaišas siekia paskatinti būsimus ir esamus vadovus susimąstyti apie savo efektyvumą dabartinėje rinkoje – kaip turi elgtis ir ką turi daryti vadovas, kad jo vadovaujamos organizacijos darbuotojai kurtų maksimalią pridėtinę vertę.

„Apie ką ši knyga? Peteris Druckeris kitados yra taikliai pasakęs: „Jei vadovai suprastų, kad jų darbas ir yra darbas su žmonėmis, jie būtų kur kas efektyvesni vadovai…“ Ką tai reiškia? <...> Šiandien vadovai – ne tie žmonės, kurie valdo kitus, kad jie atliktų užduotis ar funkcijas, o tie, kurie ugdo žmones, kad būtų pasiekti tikslai“, – sako S. Jovaišas.

Sauliaus Jovaišo knyga „Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"

Charles Duhigg „Įpročio galia“

Kaip vienas reklamos paslaptis perpratęs žmogus dantų valymą pavertė kasdieniu kone viso pasaulio žmonių įpročiu? Kaip kariuomenės generolas įstengė nuraminti įtūžusią minią, perpratęs ryšį tarp riaušių ir greitojo maisto? Kaip plaukikas Michaelis Phelpsas pasiekė pasaulio rekordą, nieko nematydamas pro vandens prisisunkusius akinius? Kaip prekių reklamuotojai nustato, kurios klientės laukiasi, ir ima reklamuoti joms prekes, nors apie nėštumą dar nežino net jų šeimos? Atsakymas yra įpročiai.

Šioje knygoje „New York Times“ žurnalistas Charlesas Duhiggas priveda mus prie šiurpinančio mokslinių atradimų bedugnės krašto. Šie atradimai paaiškina, kodėl egzistuoja įpročiai ir kaip galima juos pakeisti – kad pasikeistų verslo įmonių, bendruomenių ir mūsų pačių gyvenimai.

Iš anglų kalbos vertė Nida Norkūnienė ir Milda Černiauskaitė.

Charles Duhigg knyga „Įpročio galia“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"

Charles Duhigg „Geriau, greičiau, efektyviau. Produktyvumas versle ir gyvenime“

Knygoje nagrinėjamos aštuonios idėjos, kurios turi lemiamą poveikį didinant žmogaus ar įmonės produktyvumą. Remdamasis naujausiais neurologijos, psichologijos, elgesio ekonomikos tyrimais bei verslo lyderių, pokerio lošėjų, lėktuvų pilotų, kognityvinio mokslo specialistų patirtimi, autorius C. Duhiggas atrado, kad jo pašnekovai dažnai kartoja tas pačias sąvokas ir principus, ir šie padėjo jam suprasti, kodėl vieni žmonės ir įmonės yra daug našesni už kitus.

Šioje knygoje rasite atsakymus į klausimus, kokie sprendimai padeda siekti sėkmės ir yra svarbiausi; kaip nusistatyti tikslus, padėsiančius įgyvendinti drąsias svajones; kaip kitu kampu pažvelgti į situaciją ir pamatyti ne problemą, o situacijoje slypinčias galimybes; kaip atverti savo protą naujiems kūrybiškiems ryšiams ir kaip šiuolaikiniame technologijų pasaulyje sugebėti greičiau mokytis, pristabdant žaibiškai užliejantį informacijos srautą.

Iš anglų kalbos vertė Eglė Podčašinskienė.

Charles Duhigg knyga „Geriau, greičiau, efektyviau. Produktyvumas versle ir gyvenime“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"

Jen Sincero „You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs už jus, – nelabai efektyvu, tiesa? O ką, jei imtumėt ir stipriai papurtytumėt save už pečių, kad pagaliau atsibustumėt iš šimtu procentų jūsų netenkinančios dabarties? Patikėkite – viskas įmanoma! Reikia tik išdrįsti daryti tai, ko iki šiol nesate darę: ne norėti keisti savo gyvenimą, o tvirtai nuspręsti tai padaryti.

„You are a badass“ jums taps paspirtimi pasiimti iš gyvenimo viską, ko nusipelnėte. Juk nusipelnėte, tiesa?

Iš anglų kalbos vertė Karina Juodelytė-Moliboga.

Jen Sincero „You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"

Kankyo Tannier „Gydanti tyla“

Sugebėjimas atrasti tylos minutę nesibaigiančioje rutinoje mažina stresą, gerina gyvenimo kokybę ir savijautą. Nors esame nuolatos apsupti garsų ir vaizdų, trumpam sugrįžti į save nėra taip sudėtinga, kaip galėtų atrodyti.

Prancūzė dzenbudistė vienuolė Kankyo Tannier šioje knygoje dalinasi sukaupta patirtimi apie tylos svarbą mūsų gyvenime. Kankyo Tannier patarimai pagrįsti kasdieniu gyvenimu, todėl lengvai įgyvendinami, o jos aprašyti pratimai – lengvai atliekami. Pamažu taikant autorės metodus atsivers durys į kitokį gyvenimą, pasaulis taps geresnis ir jums, ir aplinkiniams.

Iš prancūzų kalbos vertė Greta Štikelytė.

Kankyo Tannier „Gydanti tyla“
Foto: Leidykla "Baltos lankos"