Festivalius organizuojančios organizacijos „Edinburgh Festival Fringe Society“ vadovė Shona McCarthy pareiškė, kad jai „širdį veria“ sprendimas atšaukti festivalį „The Fringe“, Edinburgo tarptautinį festivalį, Džiazo ir bliuzo festivalį, Knygų šventę ir karinių orkestrų šventę „The Tattoo“.

„Tačiau, pasinaudoję patarimais ir apsvarstę visas galimybes, kolektyviai tikime, kad tai yra tinkamas sprendimas“, – pridūrė ji.

Festivalių, kuriuose dalyvauja tiek profesionalūs atlikėjai, tiek entuziastai, atšaukimas vietos ekonomikai kainuos maždaug 300 mln. svarų (340 mln. eurų) negautų pajamų.

Kiekvieną rugpjūtį Škotijos sostinėje įvyksta maždaug 5 000 su festivaliais susijusių renginių; juose dalyvauja maždaug 25 tūkst. menininkų, rašytojų, atlikėjų iš 70 pasaulio šalių. Šios veiklos pritraukia maždaug 4,4 mln. žiūrovų.

Edinburgo tarptautinis festivalis buvo pradėtas rengti po Antrojo pasaulinio karo, 1947 metais, siekiant sutaikyti žmones ir tautas. Per jį įvairiuose miesto vietose vyksta muzikantų, aktorių ir šokėjų pasirodymai.

Škotijos sostinėje nuo 1950 metų organizuojamas karinių orkestrų paradas ir koncertas prie Edinburgo pilies – „The Tattoo“ .

Pasak Sh. McCarthy, scenos menas atlieka „svarbų vaidmenį, sukurdamas prizmę, per kurią yra įvertinamos ir suvokiamos šios pandemijos daugybinės traumos“.

Edinburgo tarptautinio festivalio vadovas Fergusas Linehanas nurodė, kad dėl šios su koronavirusu susijusios krizės kitų metų renginiai bus dar svarbesni.

„Pripažįstame, kad Edinburgo festivaliai atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų miesto kultūriniame, socialiniame ir ekonominiame gyvenime, todėl šį sprendimą priimti nebuvo lengva“, – pridūrė jis.

„Mintimis esame su visais svarbiausiais mūsų šalies dirbančiaisiais ir tikimės, kad galėsime džiaugtis jų heroiškų pastangų rezultatais, kai ši siaubinga pandemija praeis“, – kalbėjo F. Linehanas.

„Pasiruošimas 2021 metų fesitvalių sezonui prasidės iš karto. Tai pakels mūsų dvasią ir mūsų ekonomiką“, – pažadėjo festivalio direktorius.

Festivalio organizatoriai pažadėjo sugrąžinti visų šių metų festivalių dalyvių registracijos mokesčius ir pinigus už bilietus į renginius.