Nostalgiškos muzikos virtuozas, gitaristas ir kompozitorius Francis Goya vienintelį koncertą Lietuvoje surengs gruodžio 16 d. Kongresų rūmuose Vilniuje. Pasaulinio garso gitaristas iš Belgijos išsiilgusiems muzikos gerbėjams atliks pačius garsiausius kūrinius ir naujas kompozicijas.

Francis Goya (tikrasis vardas Francis Weyer) gimė muzikantų šeimoje Liege mieste (Belgija). Savo pirmąją gitarą jaunuolis gavo kaip dovaną sulaukęs 13-os metų, o būdamas 16-os sukūrė roko grupę „The Jivaros“. 1970 m. talentingą gitaristą pastebėjo profesionali soul muzikos grupė „The JJ Band“, su kuria Francis Goya koncertavo daugelyje Europos šalių ir Afrikoje. Netrukus jaunuolis tapo profesionaliu studijos gitaristu, kuris buvo kviečiamas akomponuoti garsioms muzikos žvaigždėms Demis Roussos, „Three Degrees“, Barry White, Vicky Leandros ir kitoms.

Solo karjerą Francis Goya pradėjo 1975 m., kada išleido debiutinį singlą „Nostalgia“. Nostalgiška melodija išsiskiriantis instrumentinis kūrinys akimirksniu tapo pasauliniu hitu ir pasiekė perkamiausių singlų sąrašų viršūnes Belgijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir Brazilijoje.

Auksiniais ir platininiais tiražais daugelyje Europos, Azijos ir Pietų Amerikos šalių parduotas singlas „Nostalgia“ Francis Goya išgarsino visame pasaulyje.

1981 m. Francis Goya tapo pirmuoju Vakarų pasaulio muzikantu istorijoje, kuris Maskvoje įrašė bendrą albumą su prestižiniu „Bolshoi“ orkestru. Nuo tada muzikantas bendradarbiauja su viso pasaulio orkestrais ir skirtingais atlikėjais, taip tobulindamas vadinamo „Goya grojimo stiliaus“ skambesį. 1989 m. susipažinęs su muzikos filmams kompozitoriaus Dirk Brosse prodiuseriu Peter Gistelinck, Francis Goya atliko filmo „Boerenpsalm“ pagrindinę muzikos temą. Po metų muzikantas įrašė kino filme „Koko Flanel“ skambėjusią muziką.

1990 m. atlikėjas pradėjo bendradarbiauti su Bolivijos dainininke Carmina Cabrera, su kuria įrašė tris sėkmingus albumus: „Bahia Lady“ (1990 m.), „Noche Laino“ (1993 m.) ir „Festival Latino“ (1994 m.). Pirmasis trilogijos albumas buvo įvertintas prestižiniu Olandijos apdovanojimu „Prix Edison“. Netrukus Francis Goya buvo pakviestas paruošti Liuksemburgo kandidatus 1991-ųjų ir 1993-ųjų metų „Eurovizijos“ konkursams Romoje (Italija) ir Dubline (Airija).

Per ilgą savo karjerą, Francis Goya įrašė daugiau nei 50 albumų, kurie buvo parduoti auksiniais arba platininiais tiražais daugelyje šalių. Viso pasaulyje yra nupirkta daugiau nei 20 mln. muzikanto albumų. Naują tūkstantmetį Francis Goya pasitiko bendradarbiaudamas su garsiu pianistu Richard Clayderman – muzikantai įrašęs bendrą albumą „Together“.

2005 m. spalio mėnesį muzikantas didelį dėmesį skyrė labdarai – surengė gala koncertą Briuselyje, kurio honorarą skyrė benamiais Kambodžos vaikais besirūpinančiai labdaros organizacijai „Francis Goya Foundation“. Be to, visų 2006 m. Belgijoje surengtų koncertų pajamas taip pat skyrė benamių vaikų globa besirūpinančioms organizacijoms.

Francis Goya yra dažnai koncertuojantis muzikantas. Pasaulinių gastrolių metu atlikėjas dažnai koncertuoja Tailande, Suomijoje, Kanarų salose, Nyderlanduose, Rusijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Australijoje, o taip pat ir Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)