Pirmoji apie renginių atšaukimą ketvirtadienį pranešė Vilniaus savivaldybė, vėliau, po specialaus Vyriausybės posėdžio, pranešta, kad jie bus atšaukiami visose Lietuvoje. Nuo rytojaus, penktadienio stabdomi visi renginiai uždarose vietose, kuriuose dalyvauja daugiau nei 100 žmonių. Atvirose vietose negali vykti renginiai, į kuriuos kviečiami žmonės. Taip pat nuspręsta stabdyti visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veiklą: muziejų, kino teatrų, sporto klubų ir kitų panašios veiklos erdvių.

Kitą savaitę turėjusio prasidėti festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai sako, kad jį perkelia į namų kino ekranus.

„Reaguodami į šiandien Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtą sprendimą stabdyti kino teatrų veiklą, skelbiame, kad 25-asis „Kino pavasaris“ įvyks, tik kitu formatu. Kaip ir žadėjome, kovo 19 – balandžio 2 dienomis festivalis vyks visoje Lietuvoje – filmus žiūrovai galės žiūrėti namų kino platformose. Taip išliksime ramūs dėl savo sveikatos ir sąmoningai neleisime plisti koronavirusui“, – skelbia organizatoriai, kviesdami jau įsigijusius bilietus susisiekti su jais dėl jų keitimo į peržiūrą (-as) namuose arba norint atgauti pinigus.

„Atsakysime visiems, tik prašome supratingumo, jei atsakymas šiek tiek užtruks dėl didelio laiškų srauto“, – iš anksto perspėja festivalio organizatoriai.

Apie renginių atšaukimą ir galimybes susigrąžinti pinigus vieni po kitų skelbia kitos kultūros įstaigos.

„Prisidedame prie griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui ir nuo šiandienos dviem savaitėm stabdome Filharmonijos viešą koncertinę veiklą“ – praneša LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Klausytojai gali grąžinti jau įsigytus bilietus į kovo 12–27 d. laikotarpiu planuotus Filharmonijos renginius Vilniuje ir atgauti sumokėtus pinigus.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukia spektaklius, numatytus rodyti kovo 13–27 d. Vilniuje ir kituose miestuose. Dėl kitų spektaklių, rodomų nuo kovo 28 d., teatras informuos atskiru pranešimu. Bilietus iki balandžio 30 d. galima grąžinti kasose, kuriose jie buvo įsigyti.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras atšaukia 2020 m. kovo 13–27 dienomis numatytus spektaklius.

LNOBT bilietų kasos kovo 13–27 dienomis nedirbs. Pinigai už anksčiau įsigytus bilietus žiūrovams bus grąžinti iki 2020 m. birželio 30 dienos.

Kovo 13 d. „Bohemos“ spektaklis perkeliamas į birželio 13 dieną, o kovo 27 d. spektaklis „Romeo ir Džuljeta“ – į birželio 19 dieną. Dėl bilietų keitimo arba pinigų grąžinimo LNOBT prašo kreiptis į informaciją.

Atšauktas ir festivalis „Birštonas Jazz“. Jo vadovas Zigmas Vileikis BNS sakė, kad keturis dešimtmečius rengiamas festivalis atšaukiamas pirmąkart. Anot jo, festivaliui jau anksčiau kilo grėsmė, nes renginyje turėjo koncertuoti muzikantai iš Japonijos, Pietų Korėjos, Ispanijos, Italijos ir kitų šalių, priskiriamų prie rizikos grupės dėl paplitusio koronaviruso. Bilietų į renginį buvo parduota už 19 tūkst. eurų, pinigai bus grąžinami.

„Mes atšaukėme festivalį ir jį nukėlėme į kitus metus, į kovo 26-28. Bilietus kviečiame grąžinti, nuostoliai, kuriuos patirsime, bus mūsų galvos skausmas. Net 1991-aisiais, kai tankai važinėjo po Vilnių, mes festivalį vykdėme. Tai pirmas kartas, kai festivalį nugalėjo ne kažkas, bet virusas“, – sakė Z. Valeikis.

Alytuje atšaukiamas tradicinis 10-asis cirko festivalis, turėjęs kovo 28-29 dienomis, savo pasirodymų ciklą visoje Lietuvoje atšaukė ir „Humoro klubas“, atšaukiami koncertai arenose, kultūros centruose.

Lietuvos rusų dramos teatras stabdo visų kovo 14-27 d. suplanuotų spektaklių rodymą. Šį savaitgalį planuota spektaklio „Utopija" premjera perkeliama į balandžio 17 d. Bilietai, įsigyti kovo 14, 15 dienai, galios balandžio 17 d. spektakliui. Norintys grąžinti bilietus turės tokią galimybę likus savaitei iki premjeros, t.y. balandžio 9-16 d. Bilietai grąžinami toje kasoje, kurioje buvo pirkti. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt.