Pasak Londono knygų mugės organizatorių „Reed Exhibitions“ per pietus išplatinto laiško, parodų erdvėje „Olympia“ turėjusi įvykti knygų mugė atšaukiama dėl padidėjusios viruso COVID-19 grėsmės Europoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esamos ir numanomos koronaviruso pasekmės darosi akivaizdžios daugeliu aspektų tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek visame pasaulyje, daugybė mugės dalyvių susidūrė su kelionių apribojimais. Mes laikomės JK vyriausybės ir visuomenės sveikatos organizacijų rekomendacijų, tad apgailestaudami priimame sprendimą atšaukti šių metų renginį“, – teigia Londono knygų mugės organizatoriai.

Pastarąsias kelias dienas tarptautinė leidėjų bendruomenė profesionaliuose leidiniuose „Publishers Weekly“ ir „The Bookseller“, taip pat socialinėje erdvėje aktyviai diskutavo dėl Londono knygų mugės dar savaitės pradžioje paskelbto apsisprendimo neatšaukti renginių, į mugę buvo nutarę nevykti didieji JAV leidėjai (HarperCollins, Simon & Schuster, Macmillan's U.S., Hachette Book Group), atsitraukė Penguin Random House ir kt.

„Londono knygų mugė, kitaip nei Vilniaus ar vakar atšaukta Leipcigo knygų mugė, yra profesionalų renginys. Čia susirenka tarptautinė leidėjų, agentų ir kitų leidybos sektoriaus atstovų bendruomenė, vyksta derybos dėl teisių ir t.t. Be renginių, buvome suplanavę nemažai susitikimų su JK ir kitų šalių leidybos specialistais. Bet kuriuo atveju manome, kad dėl susidariusios padėties toks Londono knygų mugės sprendimas yra teisingas“, – teigia Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

Po Londono ir Leipcigo turėjusi vykti didžiausia pasaulyje tarptautinė vaikų knygų mugė Bolonijoje pirmoji paskelbė apie pasikeitusius planus – iš kovo renginys buvo nukeltas į gegužės pradžią. Šiemet Lietuvai ji yra ypatingai svarbi – mugės vizualinę tapatybę sukūrė Lietuvos iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė.