Teatras „Meno fortas“ parengė ir pristato teatro fotografo Dmitrijaus Matvejevo darbų rinkinį-dedikaciją Eimunto Nekrošiaus spektaklių ir kūrybos proceso kasdienybės akimirkoms „Nekrošiaus teatras: abipus uždangos“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kita paroda, apibrėžianti Nekrošiaus kūrybinę geografiją – tai teatre „Meno fortas“ ir daugelyje kitų šalių teatrų, kurių scenose dirbo Maestro, spektaklių plakatų kolekcija. Didžiojoje Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus salėje rodoma paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“. Ši ekspozicija, apkeliavusi Neapolio (Italija), Liublino (Lenkija) bei Sankt Peterburgo (Rusija) tarptautinius festivalius, praėjusių metų rudenį rodyta Nacionalinėje dailės galerijoje naujai pristatoma mūsų muziejuje.

Parodoje, kuri remiasi Mariaus Nekrošiaus ir Nadeždos Gultiajevos autoriniais darbais, pamatysite garsių spektaklių atsiradimo procesą nuo paprasčiausio eskizo, idėjos iki tikrų scenoje buvusių objektų, gyvavusių su spektakliais ir apkeliavusių daugelį teatro scenų. Lankytojai, nesuspėję pamatyti šios parodos Nacionalinėje dailės galerijoje, galės su ja susipažinti dabar.

Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus ekspozicija „Ateičiai iš praeities“ skiriama mažiau tyrinėtiems ar iš Kultūros medijos jau išstumtiems biografiniams faktams, Eimunto Nekrošiaus menininko tapsmo raidai; mokslo, studijų metams, diplomo gynimo, Kauno dramos teatro ankstyvajam periodui. Speciali ekspozicija skiriama Valstybiniame Jaunimo teatre praleistiems kūrybinio proveržio metams – šešiems Eimunto Nekrošiaus spektakliams su kuriais Jaunimo teatras pro „geležinę uždangą“ prasiveržė į tarptautinę erdvę ir reprezentavo Lietuvą kaip aukštos teatro kultūros valstybę.

Numatyti vakarai-susitikimai su ankstyvojo Eimunto Nekrošiaus kūrybos periodo liudininkais. Retrospektyvinių susitikimų metu bus toliau renkama ir vėliau apibendrinama medžiaga tęstiniams šios iškilios Lietuvos teatro asmenybės tyrinėjimams ir analizei.

Renginių programa:

Kovo 13 d. 16 val.
Parodų ir renginių ciklo „Kvadratas“ atidarymas

Kovo 19 d. 16 val.*
Vakaras, skirtas režisieriaus darbui Kauno dramos teatre
Spektakliai „Duokiškio baladės“, „Ivanovas“. Susitikimai su kūrėjais

Balandžio 2 d. 16 val. *
Metai Jaunimo teatre I
Spektakliai „Katė už durų“, „Kvadratas“, „Pirosmani, Pirosmani...“. Susitikimai su kūrėjais

Balandžio 22 d. 16 val. *
Metai Jaunimo teatre II
Spektakliai „Ilga, kaip šimtmečiai diena“, „Dėdė Vania“, „Nosis“. Susitikimai su kūrėjais

Gegužės 16 d. 16 val.
Parodų ir renginių ciklo „Kvadratas“ uždarymas
Spektaklis „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Eimis“ – kvadratinio stalo diskusijos

*Įėjimas į renginį su muziejaus bilietu. Registracija telefonu +370 231 27 24