„Metų kino moterį apdovanosime jau 8-ąjį kartą. Labai džiaugiamės, kad taip galime atkreipti dėmesį bei pagerbti Lietuvos kino industrijos moteris, kurių darbai dažnam nėra matomi ir lieka „už kadro“, – sako „Šeršėliafam“ vadovė Andrė Balžekienė.

Metų kino moterimi šiemet pretenduoja tapti aktorė Aistė Diržiūtė, kurios profesinis kelias praėjusiais metais, anot pranešimo spaudai, pasižymėjo itin ryškiai. Ji nusifilmavo Holivudo blokbasteryje „Vyrai juodais drabužiais“ kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Liamas Neesonas bei Chrisas Hemsworthas. Taip pat metų pabaigoje A. Diržiūtė vedė Europos „Oskarais“ vadinamus Europos kino apdovanojimus.

Žiūrovas dažnai nemato, kas dirba už kadro, todėl „Šeršėliafam“ leidžia iš arčiau susipažinti su moterimis, dirbančiomis šioje industrijoje.

Antroji kandidatė – kino platintoja ir kino prodiuserio asistentė Justė Michailinaitė, dirbanti su daugeliu kino projektų. Šiuo metu ji dirba ties dviem animaciniais projektais kaip prodiuserė. Tai ilgametražis dokumentinis animacinis filmas „Aurora“, bendras Armėnijos, Lietuvos ir Vokietijos darbas.

Justė Michailinaitė
Foto: Organizatorių nuotr.

Taip pat ji prodiusuoja trumpametražį animacinį filmą „Jūratė ir Kastytis“, kurioje visiškai kitaip interpretuos visiems gerai žinomą legendą.

Apdovanojimams nominuotas ir moterų duetas – Gabrielė Cegialytė ir Rimantė Daugėlaitė-Cegialskienė, agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė bei projektų vadovė. Taip pat jos organizuoja Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį. Jas galima vadinti trumpametražio kino ambasadorėmis Lietuvoje, kurios jį populiarina už kino salių ribų – į jų agentūrą kreipiasi įvairios konferencijos, renginiai.

Įžanginiai „Šeršėliafam“ ciklo renginiai vyks kovo 6–8 d. kino teatre „Pasaka“. Filmų seansus lydės pristatymai ir diskusijos aktualiomis temomis.

Gabrielė ir Rimantė
Foto: Organizatorių nuotr.