MO muziejus, uždarydamas parodą, skelbią specialius renginius ir parodos uždarymo programą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gilesniam patyrimui – ekskursijos ir e. gidas

„Norime leisti lankytojams prisiminti, apmąstyti ir įsikvėpti. Ši paroda žadina įvairius jausmus. Todėl kviečiame ir asmeniškai patirti, ir išgirsti gido pasakojimą apie šį mums visiems svarbų laikotarpį“, – pasakoja Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Ir nors paskutinę savaitę paskelbtos papildomos ekskursijos jau visos išpirktos, galima prisijungti prie MO gidų savanorių vedamų ekskursijų savaitgaliais 14 ir 16 val. O tėvai su kūdikiais kviečiami į jiems skirtą specialią ekskursiją vasario 26 d.

Jei prie ekskursijos prisijungti nepavyktų, ne bėda. Pažinti parodą ir sužinoti daugiau visada galima naudojantis nemokamu išsamiu e. gidu – gidas.mo.lt. Parodos kūrinių ir eksponatų aprašymus bei pasakojimus jame įgarsino 90-aisiais itin populiarūs Algis Ramanauskas – Greitai ir Ramunė Kurienė.

Norintiems asmeninių istorijų – pasakojimai iš pirmų lūpų, įgarsinti pačių žmonių. Istorijos apie verslą, pankus, reiverius, parduotuves, keliones, lauktuves, televiziją, horoskopus ir ateivius – tikrų žmonių tikros istorijos.

90-ųjų reklamos ir proto mankšta

Kokios idėjos sklandė reklamoje 90-aisiais ir kaip šios reklamos atrodo dabar? Į šį klausimą bus galima atsakyti 90-ųjų reklamų peržiūroje kartu su Tomu Ramanausku. Peržiūrėjęs ne vieną šimtą praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio reklamų, jis sakosi su skalpeliu nuodugniai išnagrinėjęs ankstyvųjų video reklamų turinį, estetiką ir kontekstą. Reklamų peržiūra vyks vasario 29 d., šeštadienį, 16 val.

Parodos uždarymo savaitgalį MO kviečia prisiminti įvairius faktus, istoriją, muziką bei pačius įvairiausius nutikimus. Viskas vyko taip neseniai, tačiau ar prisimename? Tuo įsitikinti bus galima 90-ųjų tematikai dedikuotame protmūšyje „Visaip buvo“, į kurį kviečia šefas Gintas iš reklamos firmos „Faksimilis“. Visi norintys jame dalyvauti kviečiami šeštadienį 14 val.

Specialus 90-ųjų filmas

MO parodoje žvelgiama į ryškiausius Lietuvoje 90-aisiais vykusius fenomenus. O kaip šie laikai atrodė Amerikoje? Apie tai bus galima sužinoti specialiame kino seanse „90-ųjų DNR Amerikoje: Devym kažkelinti“.

Pernai pasirodžiusiame filme taip pat skrupulingai atkuriamos praeities gyvenimo detalės. Tik veiksmas plėtojamas Los Andžele „devym kažkelintaisiais“, kai kompaktai dar neišstūmė kasečių, o pagrindinis populiariausios muzikos šaltinis buvo „MTV“ topai. Hiphopo vakarėliai, riedlentininkų triukai ir individuali brendimo istorija – kaip viskas vyko tais devym kažkelintaisiais?

Šeimų sekmadienis

Tradiciškai sekmadienį MO lauks vaikų. Kovo 1 d. įvyks paskutinis šeimų sekmadienis su 90-ųjų temomis ir žaidimais. Teatro „Pradžia“ aktoriai kvies kartu prisiminti žaidimus „Klasės”, „Šansas”, „Šviesoforas“ ir kitus. Šeimoms siūlomos ir ekskursijos po parodą bei specialus kino seansas sekmadienį 15 val.

Daugiau informacijos apie MO muziejaus uždarymo savaitgalį galima rasti čia. O norintiems sužinoti kitus MO renginius, MO renginių kalendorius čia.

Parodos uždarymo renginiuose dalyvauti galima su muziejaus bilietu, kino seansuose – su kino bilietu.

Parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratorių komandą sudaro Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik. Parodos architektai – Renata Valčik, ir Joris Šykovas, dizaineris – Liudas Parulskis.