Anthonis Westas ir Josephina Vander Guch kvies susikibti už rankų ir bučiuotis. Jie ką tik atšventė 8 meilės dieną kartu ir jau išleido net 3 albumus. Kaip skelbiama pranešime spaudai, kitais metais šios muzikos pasaulio poros laukia ir vestuvių varpai. O kol kas – dar vienas pasaulinis turas su naujuoju albumu bei pirmoji viešnagė Lietuvoje.

Didžiausi „Oh Wonder“ koziriai – derantys balsai, pačių parašytos dainos, prasmingi tekstai ir begalinis nuoširdumas. Jų gerbėjai – išsibarstę po visą pasaulį.

Pats duetas atsirado netikėtai ir labai organiškai. Iš pradžių abu vystė solinius projektus ir grojo kitose grupėse. Anthonis kartą sugalvojo ateiti į Josephinos koncertą ir po pašnekesių užkulisiuose prasidėjo „Oh Wonder“ istorija. Pradžioje jie eksperimentavo ir suprato, kad duetas neturi pagrindinio vokalo. Taip nusprendė dainuoti kartu ir dviem balsais. Harmoningas unisonas tapo britų muzikantų poros vizitine kortele. Šiandien jie dainas rašo kartu ir yra lygiaverčiai muzikos kūrėjai.

Debiutinis dueto albumas pateko į „Billboard“ geriausių metų albumų sąrašą. Sugrota visuose didžiausiuose Europos ir JAV muzikos festivaliuose („Glastonbury“, „Coachella“, „Lollapaloza“), aplankyta daugybė senojo žemyno šalių, surengti koncertai JAV, Kanadoje, Australijoje ir netgi Indonezijoje. Vien muzikos klausymosi platformose dueto gerbėjai prisuko keletą milijardų perklausų.

Skelbiama, kad gyvus „Oh Wonder“ pasirodymus jau aplankė 300 tūkst. žmonių. Didžioji dalis tų koncertų buvo visiškai išparduoti. Jie taip pat pardavė daugiau nei vieną milijoną albumų. Ir visa tai jiems nutiko vos per penkerius metus.

Kai „Oh Wonder“ grojo kol kas didžiausią savo karjeros koncertą Brazilijoje, Josephina minios viduryje pamatė savo jaunesnį brolį. Tada jų pasirodymo klausė kokie 500 tūkst. žmonių. Jos brolis niekaip negalėjo patikėti tuo, kas vyksta. Didžioji dalis auditorijos dainavo kartu ir mintinai mokėjo kiekvieną žodį.

Po dvejų metų tylos jie grįžo su albumu „No One Else Can Wear Your Crown“. Tai pats intymiausias ir asmeniškiausias jų įrašas. Pats albumas buvo įrašytas mažoje namų studijoje Londone.

Britų muzikos duetas „Oh Wonder“
Foto: Organizatorių nuotr.

Naujausias jų darbas pasauliui pasakoja apie jausmus ir meilę vienas kitam šiais neramiais laikais. „Oh Wonder“ dešimties dainų rinkiniu ragina drąsiai dėvėti savo karūną ir mesti kitų nuomonę šalin. Jie primena, kad ne visada jaučiamės gerai, bet ir tai yra mūsų gyvenimo dalis. Ką reiškia būti žmogumi ir kas turi būti svarbiau už pinigus, sėkmę bei šlovę.

Jiems talkino prodiuseris Cenzo Townshendas, kurio klientų sąraše „Florence & The Machine”, „Franz Ferdinand“, „New Order“, „U2” ir kiti.

„Nuo dainų miegamajame iki ilgų kelionių automobiliu – „Oh Wonder“ sukūrė išskirtinį ir minimalistinį skambesį. Tai lyg šilta antklodė, kurios dažnai mums visiems reikia“, – rašo muzikos kritikai.

„Oh Wonder“ muzika, anot informacinio pranešimo, skirta atitrūkti nuo buities ir ieškoti magijos paprastuose dalykuose. Tai stilinga, kokybiška ir įdomi muzikos produkcija. Net apie liūdnus dalykus, jie rašo kitaip nei dauguma jų kolegų.