„Lokio“ gastrolės buvo derintos ilgiau nei metus, išvykti į Kiniją Lietuvos nacionalinio dramos teatro komanda turėjo balandžio pabaigoje ir grįžti gegužės pabaigoje.

„Tai didelis turas. Kinams jau esame pristatę spektaklius „Didvyrių aikštė“, „Katedra“, „Tartiufas“, „Chaosas“, „Mūsų klasė“, dabar norėjome parodyti visai kitokį sceninį darbą, tačiau atsižvelgiant į koronaviruso plitimo greitį ir mastą negalime rizikuoti savo darbuotojų sveikata“, – pranešime žiniasklaidai sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Spektaklyje „Lokis“ nagrinėjama trijų asmenybių tragiškos gyvenimo linijos: Prospero Mérimée užrašyta grafo Šemetos istorija ir radikalių menininkų lietuvio fotografo Vito Luckaus ir prancūzų roko muzikos grupės „Noir Désir“ vokalisto Bertrando Cantat biografijos. „Lokis“ išsiskiria intensyviu filmuotų vaizdų naudojimu, o antroje dalyje beveik perauga į techno vakarėlį.

Spektaklis, atskleidžiantis realius ribinius nutikimus, nepasiduodančius jokiai logikai ir racionalumui, sužavėjo teatro bendruomenę. „Lokis“ laimėjo net keturis „Auksinius scenos kryžius“ ir buvo įvardintas 2017 metų teatro įvykiu.

Kritikė Dovilė Zavedskaitė tuomet rašė: „Lokis“ išėjo iš tikrovės atvaizdų girios ir įžengė į sapnų sferą, kurioje žiūrovui leista kristi į įnirtingą teatrinį miegą su visais jo košmarais. Pagaliau galime kalbėti apie teatrą ne kaip apie būdą interpretatyviai komunikuoti, tikintis supratimo, bet kaip apie pojūčių, impulsų dirginimo mašiną. Į šitą mašiną žiūrovą įverčia ne aktorius, bet jį supanti aplinka, turinti savo kraujotaką: kitaip tariant, čia kalbama ne per patį žvėrį ar jo apraišką žmoguje, bet per erdvėje tvyrantį žvėriškumo pojūtį, užvirusio kraujo jausmą.“

„Lokis“ 2020 m. gegužės 2–3 dienomis turėjo būti parodytas Guangdžou operoje, gegužės 9–10 d. suplanuoti trys rodymai Pekine, gegužės 16 d. – spektaklis Siamene, o turą užbaigti buvo numatyta gegužės 22–23 dienomis Šanchajuje. „Lokio“ gastrolės Kinijoje greičiausiai bus perkeltos į 2021 metus. O Lietuvos žiūrovai „Lokį“ galės pamatyti jau šių metų gruodį, po rekonstrukcijos atidarytame Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Rugsėjį yra numatytas ir LNDT spektaklio „Tartiufas“, rež. Oskaras Koršunovas, antrasis turas Kinijoje (pernai spektaklis beveik mėnesį praleido Kinijoje ir sulaukė didelio pasisekimo). Dėl galimybės vykti į šias gastroles teatro vadovybė sprendimą priims iki gegužės mėnesio.