Sarah Lamb ir Vadimas Muntagirovas iš Londono Karališkojo baleto jau pažįstami mūsų baleto gerbėjams – Lietuvoje jie vieši ne pirmą kartą. Amerikietė Sarah Lamb yra Bostono baleto mokyklos auklėtinė. Už puikius pasiekimus baigdama mokyklą prezidento Billo Clintono buvo apdovanota Aukso medaliu. Karjerą pradėjo Bostono baleto trupėje, o 2004 m. persikėlė į Londoną ir jau 15 metų yra Karališkojo baleto trupės solistė.

Jos partneris V. Muntagirovas kilęs iš šokėjų šeimos Čeliabinske. Baigęs Permės baleto mokyklą, įstojo į Karališkąją baleto mokyklą Londone. Nuo 2009 m. šoko Anglijos nacionalinio baleto trupėje, o nuo 2014 m. yra Karališkojo baleto trupės narys. 2015 ir 2018 m. V. Muntagirovui Jungtinės Karalystės šokio kritikų asociacijos nacionaliniuose apdovanojimuose atiteko geriausio šokėjo titulas, o 2013 ir 2018 m. – apdovanojimas „Benois de la danse“.

Berlyno valstybinis baletas į Vilnių deleguoja Ksenia Ovsyanick ir Dinu Tamazlacaru. K. Ovsyanick yra gimusi Baltarusijoje, baleto mokėsi Baltarusijos valstybinėje baleto mokykloje ir Anglijos nacionalinio baleto studijoje. Karjerą taipogi pradėjo Anglijos nacionalinio baleto trupėje, o 2018 m. tapo Berlyno valstybinio baleto trupės soliste. Tais pačiais metais balerina laimėjo tarptautinį „Dance Open“ baleto apdovanojimą. Jos partneris Dinu Tamazlacaru kilęs iš Kišiniovo. Mokėsi Moldavijos nacionaliniame choreografijos mokykloje ir Vienos baleto konservatorijoje. Karjerą pradėjo Berlyno teatro „Unter den Linden“ trupėje, o 2004 m. prisijungė prie Berlyno valstybinio baleto.

Ne kartą Vilniuje savo pasirodymus rengusiai Lenkijos nacionalinio baleto trupei šįkart atstovauja šokėjai Palina Ruseckaya, Pawel Koncewoj, Patryk Walczak bei solistų pora – Yuka Ebihara ir Dawidas Trzensimiechas. Balerina Y. Ebihara kilusi iš Japonijos, baleto mokėsi Kinijoje, Japonijoje ir Kanadoje. Karjerą pradėjo Vankuverio Goh jaunimo baleto trupėje, šoko Norvegijos nacionaliniame balete ir Kroatijos nacionaliniame teatre, o 2011 m. tapo Lenkijos nacionalinio baleto soliste. Jos partneris D. Trzensimiechas gimė ir baleto pradėjo mokytis Lenkijoje, vėliau baigė Londono karališkąją baleto mokyklą. Iš jos buvo pakviestas į Londono Karališkąjį baletą, porą sezonų šoko Rumunijos nacionalinės operos baleto trupėje, o 2016 m. grįžo gimtinėn ir prisijungė prie Lenkijos nacionalinio baleto trupės.

Aistros Baleto Gala koncertui turėtų suteikti iš Ukrainos kilusių šokėjų pora – Antonina Skobina ir Denys Drozdyuk. Jie dukart tapo Lotynų Amerikos šokių čempionais Jungtinėse Valstijose ir dukart – pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionato finalininkais. Kaip kviestiniai solistai dažnai dalyvauja Amerikos baleto žvaigždžių pasirodymuose. A. Skobina pramoginių šokių mokėsi Vokietijoje, Anglijoje ir JAV, vėliau baigė Niujorko filmų akademiją. D. Drozdyuk šokio meno bakalauru tapo Niujorko „Juilliard“ mokykloje, O Niujorko universitete gavo šokių pedagogo magistro diplomą. Yra laimėjęs tarptautinį konkursą „So You Think You Can Dance Canada“.

Naujametinį vakarą šventinę nuotaiką žiūrovams kurs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupė bei jos solistai Olga Konošenko ir Jonas Laucius, Julija Stankevičiūtė ir Jeronimas Krivickas, Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij, Anastasija Čumakova ir Daniel Dolan. Duetą iš Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio – Eduardo Balsio baleto Eglė žalčių karalienė (choreografas Martynas Rimeikis) atliks J. Stankevičiūtė ir Mantas Černeckas.

Publika stebės ištraukas iš pamiltų baletų „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“, „Miegančioji gražuolė“, „Tristanas ir Izolda“, „Korsaras“. Užsienio svečiai pristatys ištraukas iš mums mažiau žinomų baleto spektaklių „Esmeralda“, „Manon“, „Brangakmeniai. Gros LNOBT simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus. Koncerto vedėjas – Nerijus Masevičius.