Pasak A. Treikausko, pirmą kartą Kaune R. Leleu apsilankė 2017 metų gruodį. Čia jis kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojant maestro A. Pâris, klausytojams dovanojo koncertą „Gražioji prancūzų romantika“, skirtą šių muzikų gimtosios šalies klasikinės romantinės muzikos pristatymui Lietuvoje. Tą kartą solistas buvo maloniai nustebintas taip gausiai susirinkusių klausytojų pasimėgauti jo atliekama muzika. Prisimindamas šį muzikinį bendradarbiavimą, trimitininkas kartu su Kauno miesto publikai jau pažįstamu dirigentu A. Pâris vėl sugrįžta į Kauną.

Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiantį koncertą muzikai skiria prancūzų romantiko, kompozitoriaus Hectoro Berliozo 150-osioms mirties metinėms paminėti. Savo meistriškumą solistas pademonstruos atlikdamas Josepho Haydno Koncertą trimitui ir orkestrui Es-dur bei virtuozinę Jeano Baptiste'o Arbano Fantaziją Vincenzo Belinio operos „Norma“ motyvais.

R. Leleu kritikų vadinamas vienu geriausių jaunosios kartos trimitininku. Jis pasižymi preciziška atlikimo technika, jausmingu kūrinių interpretavimu, vidine ramybe. Trimitininkas rengia rečitalius prestižinėse koncertų salėse – Vienos filharmonijos, Londono karališkosios princo Alberto, Berlyno filharmonijos bei kitose. Kaip solistas jis pasirodo su garsiais muzikų kolektyvais – Prancūzijos radijo ir Lilio, Tulūzos, Kapitolijaus nacionaliniais, Marselio bei Libano filharmonijos, Paryžiaus kameriniu, Sankt Peterburgo Ermitažo valstybiniu ir kitais garsiais orkestrais.

Solistas nuolat dalyvauja prestižiniuose konkursuose bei festivaliuose. Jis buvo pirmasis trimitininkas, atlikęs kompozitorių Martino Matalono, Philippe'o Hersant'o, Jeano Baptiste'o Robino, Vincento Peirani kūrinius. Bendradarbiaudamas su įrašų ir leidybinėmis kompanijomis „Aparté/Harmonia Mundi“ ir „Sony“. R. Leleu įrašė ir išleido solines kompaktines plokšteles, kurios sulaukė didelio klausytojų ir muzikos kritikų dėmesio bei teigiamų įvertinimų. Šis muzikas dažnai vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams įvairiose šalyse, taip pat yra trimitininkų grupės „Gérard Billaudot“ Paryžiuje vadovas.