Komiteto išplatintame pranešime rašoma, kad P. Domingo nusprendė nepasirodyti balandį numatytame renginyje, skirtame apjungti operą ir japonų tradicinį teatrą kabukį.

Naujienų agentūra AP rugpjūtį pranešė, kad kelios dešimtys moterų apkaltino operos žvaigždę, esą jis, naudodamasis savo statusu, spaudė jas lytiškai santykiauti.

Moterys sakė, kad su P. Domingo seksualiniu priekabiavimu susidūrė praėjusio amžiaus 9-ame dešimtmetyje. Kai kurios iš jų tvirtino, kad jų karjera nukentėjo dėl to, kad atstūmė operos žvaigždę.

Po šios kaltinimų bangos JAV operos teatrai atšaukė planuotus operos legendos pasirodymus.

P. Domingo jam reiškiamų kaltinimų nepripažįsta ir tvirtina, kad „visi santykiai visuomet vykdavo abiejų partnerių sutikimu“.

Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto balandį planuotame renginyje turėjo pasirodyti ir kabukio žvaigždė Ebizo Ichikawa. Tai turėjo būti vienas iš Japonijos festivalio (NIPPON Festival), skirto propaguoti japonų kultūrą ir įvairovę, renginys.

Per JAV ir kitas Vakarų šalis nuvilnijusi moterų teisių judėjimo #MeToo banga, atkreipusi dėmesį į seksualinį priekabiavimą Holivude ir kitur, Japonijoje faktiškai nebuvo jaučiama. Tai, be kita ko, aiškinama ir faktu, kad moterys čia linkusios nutylėti seksualinio priekabiavimo atvejus, bijodamos priešiškos reakcijos iš visuomenės, kur vis dar itin gaji lyčių nelygybė.