Naujausią lietuvišką kiną Berlyno publikai pristatančio festivalio konkursinėje programoje buvo rodoma 18 trumpametražių filmų, iš jų labiausiai patikusį filmą rinko žiūrovai – T. Lauciaus „Šeima“ surinko daugiausiai žiūrovų simpatijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Filmas šmaikščiai pasakoja apie šeimos santykius – Eimantas atvyksta padėti savo draugės Miglės seneliui išsikraustyti ir susipažįsta su visa Miglės šeima, tačiau ne visi šeimos nariai yra patenkinti Eimantu. Filme vaidina garsūs lietuvių aktoriai Dainius Gavenonis, Aldona Vilutytė, Arūnas Sakalauskas, Vidas Petkevičius, Rasa Samuolytė.

Festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ taip pat buvo rodomi Aistės Žegulytės „Animus Animalis“ (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus), Tomo Vengrio „Gimtinė“, Marijos Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“, Arūno Žebriūno restauruoti ir skaitmenizuoti filmai „Gražuolė“ bei „Riešutų duona“. Bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos ambasadomis, buvo sudarytos ir parodytos Baltijos šalių trumpųjų filmų programos, skirtos vaikams ir suaugusiems.

Foto: Organizacijos nuotr.


Festivalyje lankėsi ir Berlyno publikai filmus pristatė režisieriai Akvilė Kavaliauskaitė, Elvina Nevardauskaitė, Jorė Janavičiūtė, Ugnius Tuleikis ir Aneta Bublytė, aktorius Darius Gumauskas, prodiuserė Giedrė Burokaitė.

Festivalis turėjo ir ne tik kino programą: Berlyne koncertavo lietuvių merginų grupė „Shishi“, buvo atidaryta fotografo Remigijaus Treigio paroda „21 diena Berlyne“ bei vyko audiovizualinis Rolando Rastausko bei Arkadijaus Gotesmano performansas „Berlynalijos“.

Festivalis „Litauisches Kino Goes Berlin“ vyko jau devintus metus, jį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, programa „Globali Lietuva“ bei Lietuvių fondas.