Ši siena, skirianti mus į stovyklas „mes“ ir „jie, jūs“ juk nebūtinai susijusi su klausa – veikiau su supratimu ir atjauta, noru (ar jo stygiumi) atsiverti šalia esančiam kitam ir jį suprasti. Su mūsų gebėjimu pastebėti, kur galėtume suteikti kitam žmogui pagalbą (tai gali būti tik „vienas gestas“!). Spektaklis „Vienas gestas“ – gyvas, jautrus, ritmingas ir kupinas šilto humoro. 2016 m. šis spektaklis viešėjo Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, iki šiol daug gastroliuoja, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šis svečių spektaklis turėtų tapti pirmu šio sezono ženklu, kad Klaipėdos dramos teatras plačiai atveria duris žmonėms su negalia ir stengiasi pritaikyti spektaklius jų poreikiams: tai vienas iš Klaipėdos dramos teatro siekių per 84-ąjį sezoną.

spektaklis „Vienas gestas“
Foto: Maurycy Stankiewicz


Pasak teatro vadovo Tomo Juočio, tai pirmas žingsnis siekiant pažinti žmonių su įvairia negalia poreikius – visų pirma, sutrikusios klausos ir kurčiųjų, o vėliau kitų. Tam reikalingas ir pokalbis, kuris įvyks po spektaklio. Žmonėms su regėjimo negalia ir akliesiems ketinama rodyti spektaklius su garsiniu vaizdavimu – šį vertimą teatras sėkmingai išmėgino 2017 m. gruodį bendradarbiaudamas su VU Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo katedros dėstytoja dr. L. Niedzviegiene ir jos studentais: rež. M. Kimelės spektaklis „Tėvas“ parodytas ir išsamiai aktorių bei vertėjų pristatytas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) nariams. Didžiojoje salėje ketinama palikti daugiau vietų žmonėms su judėjimo negalia (vežimėliuose) ir juos lydintiems asmenims. Dabar svarbu išsiaiškinti poreikius, juos pažinti ir pamažu spektaklius pritaikyti žmonėms su įvairia negalia, kad teatras visiems miestiečiams ir svečiams taptų svetingesnis ir atviresnis.

Po spektaklio, maždaug 19.45 val., teatras kviečia žiūrovus dalyvauti diskusijoje su „Nowy Teatr“ trupės nariais ir įvairių organizacijų atstovais: dalyvaus gestotyrininkė Andželika Teresė, spektaklio rėmėjų KPMG atstovai Edvinas Žukauskas ir Irena Tikužienė, Klaipėdos sutrikusios klausos vaikų ir jaunuolių tėvų bendrijos „Aidas“ atstovė Kristina Rimkienė, įmonės „Litorina“ direktorė Edita Andrijauskienė, Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir kiti.

Diskusija bus verčiama, dalyvaus ir skirtingų (lenkų, lietuvių, tarptautinės) gestų kalbų vertėjai. Kviečiame dalyvauti visus žmones, norinčius išsakyti žmonių su negalia poreikius ir juos pažinti, padiskutuoti, susipažinti su viešinčios lenkų trupės patirtimi (į diskusiją būtina registruotis pagal žemiau pateiktą interneto nuorodą).

Įėjimas į spektaklį visiems žmonėms su negalia – NEMOKAMAS, norinčius pamatyti spektaklį prašome registruotis el. paštu greta@kldt.lt Visiems kitiems bilieto kaina – 3 eurai. Tai – mecenato Adomo Mickevičiaus instituto ir rėmėjų, socialiai atsakingų įmonių, dovana žiūrovams.

Spektaklio pradžia – 18.30 val. Diskusija po spektaklio prasidės maždaug 19.45 val. Teatro antro aukšto menėje. Registracija čia.