Žiūrėdami filmus ir diskutuodami tarpusavyje, 8 jaunuoliai kartu su „Kino pavasario“ atstovais iš pasiūlytų filmų atrinko tuos, kurie kalbėjo jiems artima stilistika ir aktualiomis temomis. Šiemet 15–18 metų jaunuoliai vėl turi galimybę dalyvauti jaunųjų kino programos sudarytojų atrankoje. Tai – unikali galimybė prisidėti prie didžiausio kino festivalio Lietuvoje programos sudarymo, susipažinti su savo bendraminčiais, kino industrijos profesionalais bei įgyti neįkainojamos patirties, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pernai jaunoji programerė Marta Stankevičiūtė atrankoje dalyvauti nusprendė spontaniškai. Ji prisimena: „Rinkdama filmus bei dalyvaudama festivalyje, pamačiau geriausią metų filmą, blogiausią kada nors matytą filmą, išmokau argumentuotai paaiškinti, kodėl man atrodo būtent šitaip. Įgytos teorinės žinios, naujai susiformavęs pastabumas ir įdėmus žvilgsnis man tiek pat brangūs, kaip ir valandos, praleistos drauge žiūrint filmus, diskutuojant, klajojant po Vilnių ir „Vingio“ koridorius.“

„Jaunieji programeriai“
Foto: Organizatorių nuotr.


„Svari atsakomybė, daug šviežių minčių, judrios festivalio dienos, visko labai daug, viskas labai augina ir svarbiausia, kad iš tikro įdomu. Norėčiau vėl“, – jai antrina kolega Pijus Mačiulskis, pažymėjęs, jog intensyviausia ir naudingiausia buvo kino patirtis su bendraamžiais.

Buvęs „jaunasis programeris“ Martynas Kliučininkas iki šiol neabejoja, kad buvo verta nuolat kursuoti tarp Kauno ir Vilniaus, nors pirmas atrankos pokalbis užtruko vos kelioliką minučių: „Diskusijos, neapsiribojančios vien kinu, ir vėliau sukelia minčių bei įkvepia, sutikti bendraminčiai ir festivalio magija, iš arti pamatyti jo užkulisiai, vis dar priverčia nusišypsoti. Nepamirštama."

Nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos atrinktieji bendraus su „Kino pavasario“ programos sudarytojais Mante Valiūnaite, Aiste Račaityte, Gediminu Kukta ir Dovile Raustyte, kartu analizuos filmus, diskutuos apie jų sukūrimo kontekstą. Susitikimai numatomi Vilniuje gyvai 3–4 kartus per mėnesį, jų laikas bus derinamas. Atrinktų filmų rinkinys bus parodytas Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ 2020 metų programoje.

„Jaunieji programeriai“
Foto: Organizatorių nuotr.


Motyvacinius „Jaunųjų programerių“ laiškus (apie 300–400 žodžių) arba motyvacinius video (iki 3 min. trukmės) iki š.m. lapkričio 5 d. siųsti el. paštu: ausra@kinopavasaris.lt.

„Moving Cinema“ tikslai: ugdyti jaunų žmonių atvirumą ir atidumą pasauliui, supažindinti juos su kino kūrimo bei vertinimo procesu ir pasiūlyti jį kaip vieną iš asmens saviraiškos bei santykio su aplinka plėtojimo būdų, kurti naujas kino edukacijos metodologijas ir sudominti jaunimą europiniu kinu.