Paramos fondą 2019 m. rugsėjo 25 d. įsteigė UAB „Lewben Holdings“ norėdama pagerbti prieš metus mirusio brolio, draugo, kolegos ir „Lewben Group“ šeimos nario Juozo Kavaliausko atminimą. Tad ir renginio data pasirinkta neatsitiktinai – dviem dienomis anksčiau, spalio 14-ąją, Juozas Kavaliauskas būtų šventęs savo 34-ąjį gimtadienį.

„Mūsų paramos fondo tikslas – rinkti lėšas vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, nes kiekviena išgelbėta gyvybė – neįkainojama. Fondas neskirs paramos tiesiogiai šeimoms, auginančioms sergančius vaikus, bet atrinks patikimas ir profesionaliai dirbančias organizacijas, kurios, remdamosi paraiškomis ir atsižvelgdamos į savo galimybes, paskirstys turimas lėšas“, – sakė Juozo Kavaliausko atminimo paramos fondo direktorė Rita Kavaliauskienė. Todėl Juozo Kavaliausko atminimo paramos fondas pasirinko bendradarbiauti su Rimanto Kaukėno paramos grupe bei paramos ir labdaros fondu „Mamų unija“.

Rita Kavaliauskienė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Prie šios labdaros akcijos prisideda ir trys žinomi atlikėjai – renginio svečiams muzikinį pasirodymą dovanos Justinas Jarutis, Monique ir Girmantė Vaitkutė.

Linas Jusionis. Atsikartojimas, 2011. „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kurinys aukcionui
Foto: Organizatorių nuotr.

Meno kūrinius aukcionui iš savo kolekcijos aukoja „Lewben Art Foundation“. E. aukcionas jau startavo ir veikia svetainėje jkparama.lt. Jis baigsis renginio dieną, kai ir bus paskelbta surinkta suma. Šį kartą e. aukcione parduodami tokių žinomų autorių, kaip Šarūnas Sauka, Jonas Rimša, Neemija Arbit Blatas, Stasys Ušinskas, Kazimieras Žoromskis, Emmanuelis Mane-Katzas, Antanas Martinaitis, Leonas Katinas, Žakas Lipšicas, darbai, taip pat – šiuolaikinių menininkų Vilmanto Marcinkevičiaus, Auksės Miliukaitės ir Lino Jusionio kūriniai. Iš viso e. aukcione pristatoma septyniolika darbų.

Šarūnas Sauka. Keturpėsčias, 1998. „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kurinys aukcionui
Foto: Organizatorių nuotr.

Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų, bet medikai pabrėžia, kad onkologinių ligų gydymo metodai sparčiai tobulėja ir šiuo metu išgyvena vidutiniškai 75 proc. pacientų (tam tikrais atvejais – dar daugiau). Taigi ligą galima nugalėti – diagnozė „vėžys“ nėra nuosprendis, tik reikia šiuolaikiškos aparatūros ir vaistų. Kadangi šių ligų gydymas trunka ilgai, yra labai brangus ir fiziškai bei psichologiškai sunkus, Juozo Kavaliausko atminimo paramos fondo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinėmis ligomis sergančių vaikų problemas, rinkti lėšas ir padėti mažiesiems pasveikti.