Vilniaus mažojo teatro vadovė Daiva Baltūsytė – Len sako, kad trys sezono premjeros stengsis įtraukti skirtingas auditorijas. „Trys puikūs, jauni, daug pasižymėję režisieriai pristato mūsų naująjį sezoną. Jie bandys savo režisūriniais darbais, skirtingais kūrybiniais metodais įtraukti ir skirtingus stilius, ir skirtingas auditorijas. K. Glušajevo spektakli „Aš nieko neatsimenu“ premjera įvyks jau šį penktadienį. Taip pat pristatysime Aleksandro Špilevojaus „12 gramų į šiaurę“ ir Gintarės Latėnaitės spektaklį patiems mažiausiems „Manuliukai“,– apie naujojo sezono premjeras kalba teatro vadovė D. Baltūsytė – Len.

Savo naująjį sezoną mažasis teatras pasitinka remontų ir rekonstrukcijų nuotaikomis. Aktorius ir režisierius K. Glušajevas sako, kad teatro trisdešimtmetis ir 31-asis sezonas bus pažymėtas atsinaujinimo darbais.

„Vienas iš rekonstrukcinių darbų vyko teatro foje. Nuo šio sezono Mažojo teatro foje bus paverstas kultūrine parodų ir įvykių erdve. Būtent šiame sezone mes atidarysime pirmąją parodą – Aleksandros Jacovskytės darbų parodą „Vilniaus veidai“. Tai yra didžiulė garbė teatrui ir dovana visam Vilniui“,– sako K. Glušajevas.

Apie savo darbų parodą kalbėdama scenografė, grafikė, fotografė, kostiumų dailininkė A. Jacovskytė atskleidžia, kad lankytojai galės išvysti net ne vieną dešimtmetį skaičiuojančias nuotraukas. „Vilnių aš visada mylėjau. Būdami studentais, mes atradinėdavome nematytas Vilniaus vietas. Tai buvo didžiausia pramoga ir malonumas. Žymiai vėliau supratau, kad tai tapo mano ryšiu su pasauliu, su žmonėmis“,– sako parodos darbų autorė A. Jacovskytė.

Taip pat teatro foje bus sukurta ir socialinė terpė, kur po Gintarės Latvėnaitės spektaklio mažiesiems „Manuliukai“ šeimos galės atsigerti arbatos, suvalgyti pyrago, o vaikai ras vietą žaidimams. Anot spektaklio režisierės G. Latvėnaitės, spektaklis orientuotas į 3 mėnesių – 4 metų vaikus.

„Tai bus muzikinė pasaka, miuziklas kūdikiams. Kas gi yra manuliukai? Manuliukai yra trys personažai: Ma, Nu ir Liu. Jie gyvena ten, kur saulė, mėnulis, žvaigždės ir debesys. Jie tarp tų debesų kuria pačius gražiausius ir šilčiausius sapnus vaikams. Mes spektaklio pradžioje pamatysime tik du personažus – Ma ir Nu. Jie jau yra žinovai, kaip kurti vaikams sapnus, bet štai jų vežimaityje bus apsigyvenęs Liu. Ir kaip jiems tą dieną seksis kurti vaikams sapnus, ką jie pamatys ir sutiks pamatysime muzikinėje pasakoje“,– sako režisierė.

Miuzikle vaikams žodžių nebus, ten bus bendraujama garsais, kuriais kalba kūdikiai. „Žodžius visame spektaklyje rinksime ir pačiame gale viską vainikuos daina su visais žodžiais. Mes norime kurti bendruomenę. Aš pati esu mama ir visą pasiruošimo laikotarpį stebėjau jaunas mamas ir vaikus. Aš pajutau, kad mums kartais trūksta dalinimosi gražiais dalykais, o gal ir vargais. Todėl po spektaklio mes kviesime tėvelius likti teatro foje. Čia bus net scenografijos detalių iš spektaklio. Vaikai galės ten žaisti.“

Spektaklio metu vaikai patys bus įtraukiami į procesą, interaktyvų žaidimą, taip pat miuziklas vaikams turės ir edukacinę misiją. Vaikai spektaklio metu galės drąsiai reikšti savo emocijas. Spektaklis vaikams bus rodomas sekmadieniais.

Šį sezoną teatro mylėtojai galės išvysti ir naujausią „Auksinio scenos kryžiaus“ laureato A. Špilevojaus darbą – „12 gramų į šiaurę“. Šiuo spektakliu buvo užbaigtas praeitas sezonas. A. Špilevojaus spektaklyje bus kalbama apie meilę, gyvybę ir mirtį, o pats spektaklio režisierius šiuo kūriniu siekia praverti žiūrovų suvokimo duris.

„Spektaklio metu gyvai groja elektroninės, techno muzikos grupė „Black Water“. Mes kuriame jaunų žmonių pasaulį. Jie ieško galimybių užpildyti savo tuštumą, nemeilės erdves, jie ieško galimybių bent trumpam būti laimingais. Spektaklis neturi vienos ištisinės dramaturginės linijos. Jis turi tam tikrus ciklus, elementus, kurie priverčia žiūrovus susimąstyti, ar tai dar vis ta pati istorija, ar jau keli atskiri klipai vienoje bendroje laidoje. Tačiau visos istorijos galiausiai susijungia į vieną“,– sako A. Špilevojus.

Pati pirmoji Mažojo teatro premjera, kurią žiūrovai galės išvysti jau šį penktadienį, rugsėjo 20-ą dieną, yra K. Glušajevo spektaklis „Aš nieko neatsimenu“. Pats režisierius tikisi, kad spektaklio žiūrovai bus 40-ies ir vyresnio amžiaus žmonės. Spektaklyje vaidmenis atliks tik du aktoriai – Gediminas Girdvainis ir Gintarė Latvėnaitė, o pats kūrinys kvies atkreipti dėmesį į dviejų žmonių tarpusavio santykius.

„Tai istorija apie du žmones, kurie susitinka savo gyvenimo saulėlydyje. Pagrindinis veikėjas Leo išgyvena savo saulėlydį. Spektaklyje bus daug kalbama apie prisiminimus, apie tai, kas jau praėjo ir, aišku, kalbėsime apie praeitį kaip apie įkvėpimo šaltinį arba skandinantį svorį. Jaučiu, kad po pirmųjų spektaklio peržiūrų daug kas norės paskambinti savo tėvams, jei juos dar turi, pasikalbėti su jais ar tiesiog apkabinti. Saulėlydžius visi mes išgyvename nuolatos, nes jeigu neišgyvename jų tam tikrais gyvenimo etapais, tai vargu ar esame gyvi. Tai politeminis spektaklis. Pagrindinė bėda, su kuria susiduria šio spektaklio veikėjai – iššvaistytas laikas, kai meilės atsargos dar labai didelės. Ką daryti su tomis meilės atsargomis, kai jau nebėra daug laiko, yra pats didžiausias klausimas“,– atskleidžia režisierius K. Glušajevas.