Šis didžiulis piešinys – greitai kino teatruose pasirodysiančio filmo „Čia buvo Saša“ kūrėjų dovana miestui. Filmo prodiuserės Gabijos Siurbytės teigimu, visai kūrybinei grupei seniai norėjosi padaryti kažką gražaus ir nereklamiško.

„Filmą kūrėme ne dėl pinigų, o iš idėjos. Žinoma, norėjome papasakoti įtaigią, smagią ir jautrią istoriją, tačiau labiau norėjome pokyčių žmonių galvose. Taip ir šiuo graffiti piešiniu siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, laukiančius tėvų. Kad šita tema būtų vis daugiau kalbama ir diskutuojama. Galima sakyti, kad šiuo piešiniu reklamuojame ne filmą apie įvaikinimą, o vaikus, laukiančius tėvų“, – pranešime žiniasklaidai pasakojo G. Siurbytė, filme taip pat atlikusi pagrindinės aktorės vaidmenį.

Foto: Andrius Švitra


Dailininkams baiginėjant priešinį, prie jo apsilankė ir berniukas iš piešinio. Tai filmo jaunoji žvaigždė – dvylikametis Markas Eimontas. Jis ne tik papozavo, bet ir pats gavo teptuką į rankas, todėl galėjo prisidėti prie piešinio.

Filmo kūrėjai, ne tik padovanojo šį piešinį miestui, bet nusprendė prisidėti prie įsivaikinusių tėvų gyvenimo ir sąlygų pagerinimo. Vienas euras, uždirbtas nuo kiekvieno bilieto į filmą „Čia buvo Saša“, bus dovanojamas Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacijai. Arba kaip sako žinutė ant filmo plakatų – „superherojams“.

Foto: Andrius Švitra


Užsienio festivaliuose apdovanojimų pelnęs ir kritikų pozityvių vertinimų sulaukęs vaidybinis filmas Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo rugpjūčio 16 d. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Valentinas Novopolskis, Gabija Siurbytė ir Markas Eimontas.

Kino juostoje „Čia buvo Saša“ nagrinėjama sudėtinga tema, tačiau tuo pačiu tai nuoširdus ir linksmas filmas. Jame pasakojama istorija apie tai, kad 30-mečiai Jurga ir Tomas negali susilaukti vaikų, tad nusprendžia įsivaikinti mažą mergaitę. Bet atvažiavusiai į globos namus jos pasiimti porai pranešama, kad įvyko klaida – vietoje būsimos globotinės nekantriai laukia 12-metis Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?