Porto Empedoklėje Sicilijoje gimusio A. Camilleri darbai virto 1999 metų televizijos serialu „Komisaras Montalbanas“ (Il commissario Montalbano), kuris buvo rodomas Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Valstijose ir Australijoje.

A. Camilleri sakė, kad yra „labai skolingas“ belgų rašytojo Georges'o Simenono inspektoriui Megrė, bet Montalbanas buvo pavadintas katalonų rašytojo Manuelio Vazquezo Montalbano, sugalvojusio detektyvą Pepę Karbalą, garbei.

A. Camilleri, kuris taip pat buvo teatro ir televizijos režisierius ir scenaristas, pirmąjį savo romaną apie Salvą Montalbaną – „Vandens formą“ (La forma dell'acqua) – išleido 1994 metais, kai jam buvo 69-eri.

Prieš mirtį rašytojas kurį laiką gulėjo intensyviosios slaugos palatoje.

„Su didžiuliu liūdesiu pranešame, kad 8 val. 20 minučių... rašytojas Andrea Camilleri mirė. Jo būklė, kuri pastarąsias kelias dienas buvo kritinė, paskutinėmis valandomis pablogėjo, pakenkdama gyvybinėms funkcijoms“, – sakoma ligoninės pranešime.

Jame nurodoma, kad šeimos pageidavimu laidotuvės bus privačios.

„Sudie, Andrea Camilleri, Montalbano tėve ir nenuilstantis savo gimtosios Sicilijos pasakotojau“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Italijos vicepremjeras Matteo Salvini.

Kitas vicepremjeras Luigi di Maio sakė, kad tai „liūdnos naujienos Sicilijai, kuri netenka sūnaus, ir Italijai“.