„Kuriame literatūros šventę – renginį, kurio idėja kilo iš poreikio Lietuvoje daugiau kalbėti apie literatūrą, parodyti išskirtinį dėmesį naujausioms knygoms bei jų autoriams. Pagrindinė festivalio dalis bus pavadinta „Autorių galerija“, tad konceptualu, kad ir pačiam renginiui pasirinkome menui dedikuotą aplinką – Nacionalinę dailės galeriją. Galerijos, kaip žinia, yra skirtos priartinti meną prie žmogaus, ir mes, savo ruožtu, norime priartinti skaitytojus prie rašančiųjų: minėtoji „Autorių galerija“ taps erdve, kur skaitytojai galės susitikti su kūrėjais, aptarti naujausias jų knygas ir idėjas“, – pasakojo festivalio organizatorė, viešosios įstaigos „Open books“ vadovė Ieva Davydenko.

Rugsėjo 21 d. vyksiančiame festivalyje „Open Books“ planuojama pristatyti apie 50 pastaraisiais metais išleistų knygų, kurių didžiąją dalį sudarys grožinė literatūra. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, autorius atrinkti padės tiek leidyklos, su kuriomis festivalis bendradarbiaus, tiek festivalį kartu kuriantys: Marius Ivaškevičius, Aidas Puklevičius, Ignas Staškevičius, Mykolas Katkus, Audrius Siaurusevičius, Donatas Puslys ir kiti.

„Kasmet lietuvių kalba išleidžiama šimtai naujų knygų, tad, suprantama, skaitytojams sudėtinga įsigilinti į pasiūlą, juolab perskaityti visų. Festivalio tikslas yra tapti orientyru, kuris rekomenduos, padės atsirinkti. Mūsų komanda kasmet peržvelgs naujausią knygų pasiūlą ir skaitytojams pateiks rekomendacijas, kurios bus sudarytos atsižvelgiant į plačiosios skaitytojų auditorijos lūkesčius“, – sakė I. Davydenko.

Vos vieną dieną vyksiantis renginys apims ir daugiau su literatūra susijusių veiklų: poezijos skaitymus, diskusijas aktualiomis literatūros temomis, parodą ir panašias. Taip pat planuojama pristatyti ir Lietuvoje nematytą formatą – literatūrai dedikuotą gourmet vakarienę.

„Šiemet numatome penkias diskusijų temas. Pirmiausia, kalbėsime apie tai, kad literatūra turi ne vieną gyvenimą ir knygos dažnai atgimsta kine, teatre ar kitokiomis formomis. Taip pat pasikalbėsime, kas visuomenėje yra tabu ir nutylima, o knygos kalba drąsiai ir tuo padeda supažindinti visuomenę, o gal ir spręsti, tam tikras socialines problemas. Dar diskutuosime, kaip knygos padeda suprasti istoriją ir kaip mums, lietuviams, jos padeda susitvarkyti su tam tikrais skaudžiais istoriniais epizodais ar įvykiais; kaip istorija priartėja prie skaitytojo per skirtingų asmenybių biografijas. Galiausiai, matuosime lietuvių humoro jausmą, kelsime klausimą, ar mokame juokauti ir būti autoironiški“, – sakė D. Puslys.

„Detali programa dar šlifuojama ir bus pristatyta artėjant festivaliui. Šiandien galime pasidžiaugti, kad didžioji dalis jau pakviestųjų autorių sutiko kartu kurti šią šventę. Artimiausiu metu tikimės pabaigti formuoti dalyvių sąrašą ir turėti labai įvairiapusį, kokybišką pristatomų knygų asortimentą. Taip pat svarbu paminėti, kad šiandien jau turime ir vieną patvirtintą svečią iš užsienio, kurio knyga lietuvių kalba bus išleista netrukus“, – užsiminė organizatorė.

--

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją