Žiniasklaidai išplatintame pranešime pristatomi penki didžiausi ir įdomiausi meniniai projektai, kurie pakvies pasimėgauti garso ir šviesos instaliacijomis netikėtose erdvėse.

„Go Gaga 2019“

Audiovizualine meno naktis „Go Gaga“ sugrįžta į „Kablio“ terasą. Pirmajame projekte „Scrawler“ persipins muzikine ir skulptūrinė – grafinė kompozicija, kurios dėka turėsite galimybę pažvelgti į atminties evoliucijos gelmes bei jos sluoksnius. Grunto mėginiuose išvysite užfiksuotas kintančias laiko atkarpas – tapatybės ženklus, o tuo tarpu besisukantis sraigtas, lėtai skrosdamas besimainančias formas, atvers jos padarinius.

Kitame audiovizualiniame performanse – „Endless Life“ atlikėjas Entha pasitelkęs garso bei vizualikos elementus atskleis savo sibirietiškas šaknis.

Kur? Kablys (Kauno g. 5)
Kada? 20:00 – 00:30 val.

Festivalio „Noc Kultury“ dovana Vilniaus miestui

Festivalis „Noc Kultury“ dovanoja Vilniui keturis skirtingus projektus, kurie bus išsidėstę skirtingose miesto dalyse.

Pirmąją instaliaciją „Ba!lionai“ atrasite Stiklių g. – ore kabės spalvingi žibintai – balionai, papuošti originaliomis Paulinos Kara gamintomis lėlėmis.

Antrąją instaliaciją „Ryla“ išvysite Bernardinų sode – teatrinę muzikos dėžutę, kuri skleis senojo miesto melodijas, primindamas gražiausius istorinius atspalvius.

Trečioji pasirodys būsimame LMTA studijų miestelio sklype, Olandų g. – „Buveinę“ sudarys miniatiūriniai molinių namų formos žibintai. Instaliacija pasakos apie Liubliną, jo istoriją ir žmones.

Paskutinė „Akimirkos“ įvyks „Menų spaustuvėje“ – trumpas magiškojo šešėlių teatro spektaklis, pripildytas vaidybos, judesio, animacijos ir įsimintinų vizualizacijų.

Foto: Organizacijos nuotr.


Kur? Stiklių g.; Bernardinų sodas; Olandų g.; Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)
Kada? 18:00 – 02:00 val.

Interaktyvių instaliacijų paroda „Panirus į elektrą“

Pirmoji Vilniaus miesto elektrinė ir vėl atgis! VDA grafinio dizaino studentai pristatys penkias interaktyvias šviesų ir garso instaliacijas, kuriose susijungs įvairių materijų formos. Renginio metu „panirsite į elektrą“ ir susipažinsite su kūrybine elektros, kaip kuriančios jėgos verte.

Foto: Organizacijos nuotr.


Kur? Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2)
Kada? 19:00 – 22:30 val.

„Balkonas“

Šv. Ignoto g. atsiras unikali Donato Norušio instaliacija, susidedanti iš socialistinei architektūrai būdingo balkono atitvaros reprodukcijos, kuri kritikuos praeityje nepasiteisinusias ideologijas. Betonas bus pakeičiamas į putoplastą, išdidinamas mastelis ir pastatomas šonu, taip šiam elementui suteikiant ironišką monumentalią kryptį. Fizinės savybės ir pati atlikimo technika atspindės vis dar aktyvias, šiuolaikiškumu prisidengusias praeities ideologijas.

Kur? Šv. Ignoto g. (Dominikonų bažnyčios erdvės)
Kada? 18:00 – 02:00 val.

Kūrybos slėnis

Olandų g., greta „Didžiosios koncertų salės“, senoje koplytėlėje įvyks garso instaliacijos projektas – „Žeminė“. Ši erdvė ilgą laiką funkcionavo kaip parako sandėlis, o jos viduryje buvo įrengta žeminė.

Prieš kelerius metus pastatyta erdvė filmo „Tarp pilkų debesų“ filmavimui, dabar pasitarnauja kaip unikali erdvė studentų kino kūrybai. Atkurtos žeminės viduje išgirsite erdvinę garso instaliaciją, kurią sukūrė LMTA Muzikos inovacijų studijų centro komanda.

Kur? Olandų g.
Kada? 18:00 – 04:00 val.

Visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami. Festivalio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, draudimo bendrovė „Seesam“.

Visą festivalio programą rasite čia.