„Filmas turi partnerius, finansinius rėmėjus, kuriuos mes pristatysime pagarbiai, kaip priklauso. Kitas dalykas, aš esu tas filmų kūrėjas, kuris žino, kad kino filmą galima parduoti ir kino teatruose tu gali pinigų surinkti iš žiūrovų, kurie susimoka, jei nori jį žiūrėti, jei jiems patraukli tema. Tad vienas dalykas yra turėti rėmėjus, o kitas – turėti įgūdžius daryti su savo lėšomis ir technika, nes aš tai darau, tai mano amatas“, – kalbėjo D. Ulvydas, sakydamas, kad valstybės institucijų finansavimą gauna labai retai, tad ir dabar kūrė iš savo ir privačių rėmėjų lėšų.

D. Ulvydas sako pasirinkęs šįkart kurti dokumentinį filmą, nes mėgsta kaitalioti žanrus,be to, mato dokumentikos žanro pakilimą rinkoje.

„Žinau, kad tiek žiūrovų, kiek mano kiti kurti filmai šis tikrai nepritrauks, bet aš rizikavau, nes aš apskritai šokinėju per žanrus, man norisi įdomiai gyventi. Aš dariau patriotinius filmus, dariau turbūt pirmąją Lietuvoje erotinę komediją, po to dariau kitokias, subtilias komedijas, paskui net dramines komedijas. Esu kūręs dokumentinį filmą apie grupę „Foje“, taip pat prieš dešimt metų kūriau televizinį dokumentinį filmą „Prezidentės portretas“, – vardino režisierius.

„Be to, pripažinkime, kad rinkoje dokumentika, kaip ir apskritai lietuviškas kinas, įgauna pagreitį. Ryškios asmenybės kaip Sabas, Rūta veikia ir, ne paslaptis, aš esu iš tų, kurie žiūri, ką aš galiu duoti visuomenei, kas jiems bus įdomu, ir kas įdomu man. O tai, kad asmenybės yra numeris vienas dokumentikoje, čia jau yra ne mano taisyklė“, – kalbėjo D. Ulvydas.

D. Ulvydo nuomone, tai, kad Dalia Grybauskaitė jau žinojo jį kaip dokumentinio filmo „Prezidentės portretas“ autorių, ir lankėsi jo filmuose „Tadas Blinda. Pradžia“ ir „Emilija iš Laisvės alėjos“, padėjo jam, kai jis kreipėsi į prezidentūros spaudos tarnybą dėl galimybės kurti šį filmą.

„Įkalbinėti nieko labai nereikėjo, tik buvau informuotas, kad būsiu ne vienas, kad dar kažkas daro apie tai“, – sakė jis.

D. Ulvydas tikino, kad D. Grybauskaitė jam jokių filmavimo sąlygų nekėlė, o klausimas nukelti premjerą (kuri dabar planuojama balandžio 12-ą dieną) po prezidentės kadencijos pabaigos net nebuvo svarstytas.

„Manau, kad po kadencijos pabaigos aš nepasiekčiau savo tikslų. Aš noriu būti aktualus prieš žiūrovą, tai reiškia, kad turi būti įdomu man kaip kūrėjui. Man negali kelti sąlygų, aš darau kaip man atrodo, nes aš iš karto strateguoju, žiūrėkite, dabar aktualu, nes kadencijos galas ir, mano manymu, tai yra tema, kuri patiria didesnį visuomenės dėmesį, todėl aš kaip kūrėjas noriu būti koja kojon su juo“, – teigė D. Ulvydas.