Jau šį vakarą „Žuvėdros“ trupė lips į sceną Suomijos sostinėje Helsinkyje. Grįžus iš Suomijos, praėjus vos keletui dienų „Pamišėlio“ aktorius Eimantas Pakalka mėgins atrasti raktą į šiuo metu kaip niekad karštas prancūzų širdis - spektaklis bus rodomas Paryžiuje. Tuomet keletas dienų Lietuvoje ir - gastrolės tęsiasi. „Vestuvės“ išvyksta į Belgiją, kur bus pristatytos Briuselio ir Lježo publikai.

Dar vienas taškas „Žuvėdros“ gastrolių žemėlapyje

Pastaraisiais metais intensyviausiai gastroliuojančio OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklio „Žuvėdra“ aktoriai pažymėjo dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje. Šiuo metu trupė yra Helsinkyje, kur šiandien ir rytoj pasirodys Espoo kultūros centro scenoje. Čia rengiama tarptautinė teatro programa, ištisus metus pristatant įdomiausius vietos ir užsienio režisierių darbus.

„Ši „Žuvėdra“ mums parodo beprotišką žmonių norą būti pastebėtiems ir pripažintiems. Atstumtų ir paniekintų žmonių norą. Tai teatras, kuriame juntame gyvenimo pulsą čia pat, tiesiog po savo oda. Koršunovas ir jo nuostabūs aktoriai pasitiki klasikos teksto galia, nepalikdami vietos beprasmiam sentimentalumui“, - taip vilniečių spektaklį pristato Espoo kultūros centro meno vadovas Erik Soderblom.

„Žuvėdra“ Helsinkyje - tai malonus sugrįžimas į Suomiją. Anksčiau trupė čia gastroliuodavo kone kasmet ir yra pristatę tokius spektaklius, kaip „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Meistras ir Margarita“, „Dugne“ ir kiti.

Dar vienas „Pamišėlio“ karštasis taškas

Režisierius O. Koršunovas ir „Pamišėlio“ aktorius E. Pakalka sugeba vis pataikyti į pačius karščiausius Europos taškus. Tai Barselona pačiame katalonų atsiskyrimo dramos įkarštyje, praūžusio Maidano prisiminimais gyvenantis Kijevas, Sankt Peterburgas - miestas, esantis valstybėje, kurioje demokratijos ir valdžios klausimas nuolatos karštas, ir dabar - geltonųjų liemenių karščiu pulsuojantis Paryžius.

„Pamišėlio“ autorius Nikolajus Gogolis apie dabarties Europą kalba tarsi viską matydamas ir analizuodamas dabartį iš ateities. Tai diktatoriai, konfliktas su musulmonišku pasauliu, beprotnamis kaip naujoji inkvizijcija - visa tai yra Gogolio kūrinyje ir yra šiandien“, - apie fenomenalų spektaklio aktualumą kalba režisierius O. Koršunovas.

Foto: Dmitrij Matvejev

„Vestuvių“ mišrainės ir tortai tarp ištaigingų Briuselio nacionalinio teatro ložių

Jau vasario mėnesį prabangios Briuselio nacionalinio teatro ložės ir užuolaidos turės atlaikyti „Vestuvių“ mišrainių ir tortų išbandymą. Kita vertus, aktorių taip pat laukia nemažas išbandymas - jie pasirodys teatro didžiojoje salėje, stebint iki šiol didžiausiai auditorijai.

Briuselis - ne vienintelė „Vestuvių“ stotelė šį vasarį. Spektaklis taip pat bus pristatytas tarptautiniame Lježo festivalyje. Dar 2015-aisiais kelią į šį festivalį jauniesiems aktoriams pramynė jų vyresni kolegos - spektaklio „Dugne“ trupė.

Foto: Dmitrij Matvejev

Belgija - tai jau penktoji šalis, kurioje „Vestuvių“ aktoriai atliks savotišką socialinį tyrimą pristatant lietuvišką požiūrio kampą į šią sakralią ceremoniją kitų kultūrų akyse. Tai jau vyko Ispanijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir dvejose šalyse - Belgijoje ir Prancūzijoje rengiamame festivalyje.

Sugrįžimas į Teatro olimpiadą Japonijoje

Ryškiausi įvykiai užsienyje OKT/Vilniaus miesto teatro laukia antroje metų pusėje. Spektaklių „Hamletas“ ir „Žuvėdra“ keliu seka „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ - jų taip pat laukia kone mėnesį truksiantis turas po Kiniją. Trijuose skirtinguose miestuose - Pekine, Šanchajuje ir Čongčinge, spektaklis bus parodytas aštuonis kartus.

Pasak O. Koršunovo, įsimintiniausias 2019-ųjų įvykis - tai spektaklio „Apvalytieji“ dalyvavimas prestižinėje Teatro olimpiadoje, šį kartą rengiamoje Togos mieste Japonijoje. Olimpiados meno vadovo kėdė šiemet užleista japonų teatro guru Tadashi Suzuki.

„Prieš išvykstant į Japoniją vėl repetuosime „Apvalytuosius“. Tai bus kitoks spektaklis. Kaip įprasta mūsų teatre, atnaujintą spektaklio versiją pirmiausia išvys užsienio žiūrovai, šį kartą - japonai, o tada ją pristatysime ir Lietuvoje“, - mintimis apie laukiančią tolimą kelionę dalinasi O. Koršunovas.