Jau nuo vidurdienio Gedimino prospektas virs Blynų alėja, kurioje bus galima paragauti pagrindinio Užgavėnių patiekalo - įvairių dydžių ir rūšių blynų. Pavakare iš darbo einančius vilniečius alėjoje pasitiks šurmuliuojantis persirengėlių būrys, kuris vėliau teatralizuota eisena pajudės nuo Katedros aikštės Pilies ir Didžiąją gatvėmis link Rotušės.

Pirmą kartą praeinančios žiemos simbolis - Morė - bus sudeginta Rotušės aikštėje. Morė bus deginama simboliškoje vietoje - ten, kur dar neseniai stovėjo Kalėdų eglė.

Labiau pažinti šios šventės tradicijas ir į ją įsitraukti vilniečiams padės ir renginio vedėjai - etnologė Gražina Kadžytė ir jaunas etnomuzikologas Darius Mockevičius.

Visą mėnesį prieš Užgavėnes miesto lopšelinukai, darželinukai ir moksleiviai ruošėsi arklio kaukės konkursui. Jo dalyviai susirinks Arkikatedros aikštėje, o tradiciškiausios ir išradingiausios kaukės autorius bus paskelbtas Rotušės aikštėje.

Užgavėnių organizatoriai pabrėžė, jog šiemet visais būdais sieks įtraukti į bendrą veiksmą ir eitynes nedrąsius vilniečius, kurie kviečiami persirengti arba dėvėti kaukes.

Kauniečius antradienį miesto centre linksmins kaukėti moksleiviai ir studentai, koncertuos jaunimo folkloriniai kolektyvai.

Kaip BNS pranešė Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų direktorė Onutė Žukienė, šventė prasidės persirengusio jaunimo eisena Laisvės alėjoje, juos lydės pučiamųjų orkestras "Ąžuolynas". Vėliau prie eisenos prisijungs moksleivių ir studentų folkloriniai ansambliai bei kapelos.

Pagrindinė šventė vyks Rotušės aikštėje, kur bus kepami blynai, organizuojamos įvairios rungtys, šokiai, deginama Morė.

Užgavėnes Kaune rengia Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai, Tautinės kultūros centras ir studentų atstovybės.

Užgavėnės - metas prieš ilgą 7 savaičių gavėnios pasninką. Jos švenčiamos vasario arba kovo mėnesį, likus septynioms savaitėms iki Velykų. Užgavėnių šventės atitikmenis turi dauguma Europos tautų.