Meno mugės komanda siekia, kad „ArtVilnius'18" lankytojai patys prisiliestų prie meno, dirbtuvių metu pamatytų, kaip gimsta menas ir patys pabandytų kurti. Šiemet edukacinėje programoje dalyvaus Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla bei meno galerija ir edukacinės programos rėmėja – dailės reikmenų parduotuvė „Skizze".

Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla kvies susipažinti su Lietuvos menininkų kūryba ir ją savaip interpretuoti. Menotyrininkė Kristina Stančienė siūlys kurti saulės vaizdinį interpretuojant Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapybos ligoninėje „Pušelė" fragmentą. Tapytoja Vida Sevrukienė supažindins su Antano Samuolio kūryba, o Rasa Noreikatė-Miliūnienė lankytojams siūlys interpretuoti ir apjungti garsių Baltijos šalių menininkų – Jüri Arrak, Aija Zarina ir Vyganto Paukštės paveikslų personažus, skelbiama pranešime spaudai.

Lankytojai Ramintos Šumskytės Sum bus mokomi monotipijos technikos, architektūros dirbtuvėse su Mantu Maziliausku galės sukurti erdvinį įsivaizduojamo pastato maketą, Rūtos Kukevičienės dizaino dirbtuvėse visi norintys galės pavaizduoti savo vardo ar pavardės raidę kaip trimatę „gamtišką" skulptūrą. Mugės šurmulyje, fotografijos pamokoje Aurelija Maknytė siūlys sukurti netradicinį autoportretą ar draugų atvaizdą, skelbiama pranešime spaudai.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija ir dailės mokykla „ArtVilnius'18" parengė edukacinę programą, kurioje savo kūrybos paslaptimis pasidalins jaunosios kartos menininkai (Antanas Šeronas, Dalia Juodakytė ir Goda Lukaitė), taip pat galėsite išbandyti įvairias technikas: grafiką (Inga Dargužytė), tapybą ant vandens (Dovilė Stasiulytė), Šarūnė Pečiukonytė rengs „Kaltūnautikos" arba kosmonauto dirbtuves, Vida Židonienė ir Sigita Emilė Bausienė kvies kurti savo meno miestą iš molio. Pati didžiausia staigmena – edukacinis projektas „Meno portalas", kuriame lankytojai kartu su režisiere Saule Norkute ir scenografe Šarūne Pečiukonyte bus kviečiame tapti detektyvais.