Georgas Büchneris laikomas vienu talentingiausių ir pažangiausių dramaturgų Vokietijoje. Nepaisant ankstyvos mirties, Büchneris paliko labai gilų įspaudą vokiečių kultūroje bei teatro dramaturgijoje. Svarbiausias literatūrinis apdovanojimas Vokietijoje yra pavadintas jo vardu (vok. Georg-Büchner-Preis). Žymiausios Büchnerio pjesės „Voicekas“ pagrindas yra istorinė medžiaga, t. y. tikro žmogaus gyvenimo istorija. Spektaklyje pasirinkta konceptuali prieiga prie pjesės, kurios pagrindu tapo „Germanwings“ piloto Andreaso Lubitzo istorija.

Istorinis Voicekas (tikrasis jo vardas – Johanas Kristianas) buvo kirpėjas-kareivis, nužudęs savo vaiko motiną Mariją. Tą lemtingą dieną Voiceko rankose atsidūrė peilis, o dabartis voicekams, anot kūrėjų, gali pasiūlyti stipresnių įrankių. Peilis, pistoletas, vairalazdė, šturvalas, atominė bomba – prie jų gali atsistoti toks pat banalus ir iškankintas Voicekas, kuriam trūks plyš reikės įrodyti savo tikrumą. Pati normaliausia kasdienybė tampa mirtina grėsme.
Režisierius Antanas Obcarskas sako, kad Voiceko gyvenimo modelis eina iš kartos į kartą, iš santvarkos į santvarką. Voicekų, anot jo, šiuolaikiniame pasaulyje – daugybė. Nerimastingas, abejojantis, bet savo klausimų nesuprantantis, nevisai pasisekęs žmogus išlieka žmonijos didžiausiu varikliu ir storiausiu sluoksniu.

„Voiceko vargas ir toliau vaikšto tarp mūsų, o galybė voicekų vis dar skuta savo kapitoną, valgo jiems priskirtą maistą, kankina savo mylimąsias, nors tėra jų norų vergais. Voicekai elgiasi taip, kaip jiems pridera pagal statusą, kultus bei madas. Tačiau kai kurie jaučia, kad to neužtenka būti tikru (nors ir sušiktu) žmogumi, – aiškina režisierius, – kai kurie voicekai ilgisi tikrovės, bet nesugeba to artikuliuoti ir pralaužti totalinės administracijos gniaužtų. Vis nauja aibė voicekų palūžta ir miršta neherojiška mirtimi. Voicekų širdis pakeičia taisyklingumo motorai, diktuojantys nenuilstantį „reikalu“ pagrįstą gyvenimo ritmą.“

Šiandien Voicekas stovi oro uosto salėje. Čia greit keleivių dėmesiui bus pradedamas laipinimas į 2015 m. kovo 24 d. „Germanwings“ skrydį 9525 iš Barselonos į Diuseldorfą.

Spektaklyje „Voicekas“ pagrindinį vaidmenį kuria aktorius Giedrius Savickas (į LNDT sceną grįžęs su Oskaro Koršunovo režisuotu spektakliu „Tartiufas“), taip pat vaidins jaunosios kartos aktoriai – naujieji Romeo ir Džuljeta iš spektaklio „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ Laurynas Jurgelis ir Agnieška Ravdo, naujasis Benas iš „Išvarymo“ – Kęstutis Cicėnas, spektaklyje „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ vieną pagrindinių vaidmenų sukūręs Gediminas Rimeika bei LNDT scenoje debiutuosiantys Andrius Alešiūnas ir Aistė Zabotkaitė.

Spektaklio dramaturgas – Laurynas Adomaitis. Spektaklio scenografai „random heroes“ yra žinomi savo darbais naujausiuose Oskaro Koršunovo spektakliuose „Eglė žalčių karalienė“, „Šokis Dehli“, „Pamišėlis“ ir visai neseniai pasirodžiusiame „Pasikėsinimai į jos gyvenimą“. Kostiumus kuria Juozas Valenta ir Flore Vauville, kompozitorius – Rolandas Venckys (plačiajai publikai žinomas kaip Innomine), vaizdo projekcijų autorė – Justina Šiaulytė, šviesos dailininkas – Julius Kuršys. Spektaklio rėmėjai – LR kultūros ministerija ir „FL Technics“.

„Voicekas“ yra LNDT vykdomos Jaunųjų kūrėjų programos, skatinančios pradedančius teatro menininkus, dalis. Šiemet, remiami Kultūros ministerijos, bus pristatyti net trys šios programos dalyvių spektakliai: vaikams skirtas „Trijulis aukštyn kojom“, rež. Giedrė Kriaučionytė (premjera – gegužės 24 d.), „Voicekas“, rež. Antanas Obcarskas (premjera – birželio 1 d.) ir „Laimės respublikoje“, rež. Mantas Jančiauskas (premjera – birželio 14 d.)

„Voicekas“ pagal Georgą Büchnerį LNDT Mažojoje salėje bus rodomas birželio 1 d. 19 val., birželio 2 d. 16 val. ir birželio 19 d. 19 val.