Vos 17-os sulaukęs M. Maisky buvo vadinamas ateities Rostropovičiumi ir šiuos lūkesčius pateisino su kaupu.

„Jo muzikoje dera poezija, rafinuotas subtilumas, didžiulis temperamentas ir nepriekaištinga technika“, – sakė maestro Mstislavas Rostropovičius, kurį M. Maisky vadina ne tik nuostabiu mokytoju, bet ir antruoju tėvu. Rygoje gimęs violončelininkas tapo vieninteliu muziku pasaulyje, kuris studijavo pas abu legendinius violončelės meistrus – M. Rostropovičių ir Gregorą Piatigorsky. M. Maisky yra laukiamas didžiausiose Londono, Paryžiaus, Berlyno, Vienos, Tokijo koncertų salėse, o 1974 m. po debiuto prestižinėje Niujorko „Carnegie Hall“ scenoje nežinomas gerbėjas už simbolinę sumą jam perleido unikalią XVIII a. italų gamybos Domenico Montagnanos violončelę, su kuria garsus muzikas nesiskiria iki šiol.

Gegužės 11 d. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pabaigos koncerte M. Maisky atliks italų kompozitoriaus Ottorino Respighi (1879–1936) Variacijas violončelei ir orkestrui – klasikinės formos ir skausmingai romantiškos raiškos kūrinį, kurį lydės Piotro Čaikovskio (1840–1893) Variacijos rokoko tema, op. 33. Tai populiariausias kompozitoriaus kūrinys violončelei ir orkestrui, kupinas rafinuotos ornamentikos ir reikalaujantis ypač virtuoziškos atlikimo technikos.

Antrojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti austrų kūrėjo Gustavo Mahlerio (1860–1911) Pirmąją simfoniją didelės sudėties orkestrui, kurioje kompozitorius sujungė simfoninės poemos vaizdingumą ir siužetinę liniją su klasikine simfonijai būdinga struktūra. Toks ambicingas G. Mahlerio užmojis pakeitė simfonijos žanrą visiems laikams.

Sezono pabaigos vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pabaigos koncertas su violončelininku Mischa Maisky įvyks gegužės 11 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.