Kompanijos "Williams" dukterinė įmonė "Williams International" valdo kelerius metus iš eilės didelius nuostolius patiriančią bendrovę "Mažeikių nafta".

Kaip prieš sutarties pasirašymą sakė E.Mikšys, bendravimas su "Williams Lietuva" užsimezgė praėjusiais metais, kuomet ji pirmąkart parėmė Vilniaus festivalį bei Nacionalinio simfoninio orkestro gastroles užsienyje.

"Nė viena Lietuvos institucija iki šiol nėra gavusi tokio dydžio paramos, kokią mes gavome iš bendrovės "Williams Lietuva"", - sakė filharmonijos direktorius. Tačiau jis nenurodė, kokia pinigų suma "Williams Lietuva" parems filharmoniją.

Pasak jo, nuo šiol bendrovė rems ne tik koncertus filharmonijoje, bet ir Vilniaus festivalį, renginius kituose Lietuvos miestuose bei Lietuvos kolektyvų gastroles užsienyje.

Iš valstybės kultūrai skiriamo biudžeto filharmonija šiais metais gaus 428 tūkstančiais litų mažiau nei pernai. Sužinojęs apie tokį sprendimą prieš kelis mėnesius E.Mikšys kalbėjo apie "labai įtemptą situaciją", koncertinės veiklos mažinimą bei galimą svarbių kontraktų su užsienio partneriais nutraukimą.

R.Majorso teigimu, yra labai daug sričių, kurioms reikia paramos, todėl sunkiausia nuspręsti, kurioms institucijoms ar bendruomenėms suteikti paramą. Anot jo, bendrovės mecenatinės veiklos neįtakoja finansinė motininės bendrovės "Williams Cos." padėtis.

"Nepaisant problemų JAV akcijų rinkoje "Williams" vis dar yra stipri bendrovė, kuri toliau laikosi ilgalaikių įsipareigojimų paremti įvairias bendruomenes", - tvirtino R.Majorsas.

"Williams Lietuva" Lietuvoje yra pasirinkusi tris rėmimo sritis: kultūrą, švietimą ir ekologiją, taip pat atskiras programas ("Junior Achievement", Lietuvos mokyklų kompiuterizavimo) ir institucijas (Šarūno Marčiulionio krepšinio mokykla, Lietuvos moksleivių krepšinio lyga).

Filharmonija yra pirmoji kultūrinė organizacija, gavusi bendrovės paramą. 2001 metų pabaigoje su šia kompanija pasirašyta pirmoji Vilniaus festivalio rėmimo sutartis.

Pagal 1999 metais spalio 29 dieną pasirašytą sutartį su Lietuvos Vyriausybe "Williams International" priklauso 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir įmonės valdymo teisė.

Pastaruosius dvejus metus "Mažeikių nafta" dėl žaliavos trūkumo ir nepalankios situacijos pasaulio naftos rinkoje dirba nuostolingai. Pernai bendrovė patyrė 277,2 mln. litų nuostolių, o 2000-aisiais jos nuostoliai siekė 179,1 mln. litų, tačiau bendra 2000 metų patirtų nuostolių suma būtų buvusi 90 mln. litų didesnė, jei "Mažeikių nafta" nebūtų panaudojusi rezervo fondo lėšų naftos tiekimo pertrūkiams atlyginti.