Didžiausių sumų statyti spektakliams sulaukė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Pirmajam skirta 480 tūkst. eurų, antrajam – 415 tūkst. eurų.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro projektai iš viso gaus 200 tūkst. eurų, Klaipėdos dramos teatras – 195 tūkst., Nacionalinis Kauno dramos teatras – 180 tūkst., Nacionalinė filharmonija – 154 tūkst., Valstybinis jaunimo teatras – 150 tūkst., Kauno valstybinis muzikinis ir Juozo Miltinio dramos teatrai – po 140 tūkst. eurų.

Iš viso lėšų gavo 20 teatrų ir koncertinių įstaigų. Jie įgyvendins per 90 įvairaus pobūdžio meninių projektų. Tai nauji spektakliai, muzikos kūriniai, koncertai Lietuvoje ir užsienyje.

Skirdama numatytą finansavimą, kultūros ministrė teigė atsižvelgusi į ekspertų rekomendacijas.

„Šios programos lėšos sudarys galimybę praturtinti teatrų ir koncertinių organizacijų repertuarus naujais pastatymais ir savo kūryba prisidėti prie atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirtos kultūrinės programos, – pranešime spaudai tvirtino ji. – Kadangi remiama ir profesionaliojo scenos meno sklaida, naujus kūrinius galės pamatyti labai plati auditorija – ne tik didmiesčių, bet ir regionų gyventojai.“

Pagal šią programą valstybiniai teatrai ir koncertinės įstaigos finansuojamos pirmą kartą. Anksčiau jos varžydavosi dėl Kultūros tarybos skiriamos paramos.

Profesionaliojo scenos meno įstatymas priimtas beveik prieš pusantrų metų. Pagal jį parengta Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinė programa užtikrina atskirą finansavimą nacionaliniams ir valstybiniams teatrams bei koncertinėms įstaigoms. Tokiu būdu siekiama remti aukštos meninės vertės profesionaliojo scenos meno kūrybą, skatinti jaunų menininkų įtraukimą tam, kad būtų užtikrinta scenos meno įvairovė, atsinaujinimas ir sklaida tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.