„Manome, kad šiemet Lietuvai švenčiant valstybės šimtmetį, Jonas Aistis, visoje Lietuvoje žinomas poetas, kilęs iš Kaišiadorių krašto, yra tinkama kandidatūra“, – BNS sakė Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Anot jo, toks sprendimas jau seniai turėjo būti padarytas.

Sprendimą dėl garbės piliečio vardo suteikimo Kaišiadorių savivaldybės taryba planuoja priimti vasario 15-ąją.

Mero teigimu, ne pirmą kartą šis titulas suteikiamas mirusiam asmeniui. Po mirties garbės piliečiais paskelbti kardinolas Vincentas Sladkevičius, palaimintasis Teofilius Matulionis, partizanas Jonas Misiūnas - Žalias Velnias.

J. Aleksandravičius gimė 1904 metais Kampiškėse, Panemunės valsčiuje, Kauno apskrityje, gyveno Rumšiškėse, Išlauže. 1927 metais jis baigė Kauno „Aušros“ gimnaziją, VDU studijavo lituanistiką, Grenoblio universitete – prancūzų kalbą ir literatūrą. 1944 –1945 metais jis dirbo Nicos archyve ir Paryžiaus nacionalinėje bibliotekoje. 1946 metais poetas persikėlė į JAV, Marianapolio kolegijoje dėstė lietuvių kalbą, dirbo „Laisvosios Europos“ radijuje, rengė okupuotos Lietuvos laikraščių ir knygų analitines apžvalgas, dirbo Kongreso bibliotekoje Vašingtone. J. Aistis mirė 1973 metais Vašingtone, 2000-aisiais perlaidotas Rumšiškių kapinėse.

Jis buvo XX amžiaus trečiajame–ketvirtajame dešimtmetyje iškilusios neoromantikų kartos poetas, dėl lyrinės tonacijos ir jautraus, asmeniško santykio su aplinka vadintas lietuviškuoju „Liūdnojo Veido riteriu“. Tai vienas žymiausių lietuvių lyrikų, intymų lyrinį kalbėjimą derinęs su poetiniu programiškumu, reiškęs neoromantikų kartos idealus, vėlyvojoje kūryboje itin angažavęsis Lietuvai ir lietuviškumui. Eleginio, melodingo eilėraščio kūrėjas.