Pasižymėkite datas – vasario 11 ir 12 dienomis „Nuostabius dalykus“ Vilniaus mažajame teatre pristato vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „Kitas kampas“.

„Nuostabūs dalykai“ – tai pjesė - žaidimas, pjesė improvizacija, linksmiausia pjesė apie liūdesį arba pati linksmiausia drama, taip galėčiau apibudinti šią pjesę, sako režisierius K. Glušajevas. O prieš publiką visiškai vienas stos Auksinio scenos kryžiaus laureatas, tikroji šiuolaikinio Lietuvos teatro žvaigždė ir teatrinės improvizacijos virtuozas Martynas Nedzinskas. Kai kurie žiūrovai taps lygiaverčiais jo partneriais ir suvaidins mokytoją, gydytoją, net tėvą.

Įsivaizduok – tau septyneri. Tėtis pasako, kad mama ligoninėje. Ir tada tu sukuri nuostabių dalykų, dėl kurių verta gyventi, sąrašą. Prieš keletą metų parašytoje stulbinančio pasisekimo sulaukusioje pjesėje dramaturgas Duncanas Macmillan‘as (UK) primygtinai rekomenduoja kitų šalių teatro kūrėjams adaptuoti „Nuostabių dalykų“ faktus, specifinius niuansus šalies, kurioje vaidinamas spektaklis, realybei.

Kirilas Glušajevas ir Martynas Nedzinskas

Režisierius K.Glušajevas yra įsitikinęs, jog tik tokio masto ir didžiulės talento jėgos kupinas aktorius kaip M.Nedzinskas gali susidoroti su rimta atsakomybe ir menine užduotimi – įtikinti savo vaidinamo herojaus pavyzdžiu, jog verta vieną kartą suskaičiuoti viską, dėl ko verta gyventi. Maža to – aktorius turi meistriškai suvaldyti keletą skirtingiausių teatrinių žanrų – nuo stendapo, improvizacijos teatro iki gilaus, tikro psichologinio teatro. Lietuviškų „Nuostabių dalykų“ kūrėjai tiki, kad tik šioje unikalioje žanrų jungtyje gali gimti maksimaliai žiūrovus įtraukiantis teatras.

K.Glušajevas: „Tik pradėjus skaityti pjesę iškart pasidarė aišku, jog ji privalo būti pastatyta teatre „Kitas Kampas“. Mes pagaliau parodysime žiūrovams, kad improvizuoti galima ir apie labai rimtus dalykus. Kaip bebūtų keista net tada galim išlikti geros nuotaikos ir skleisti gerą žinią – gyvenimas kupinas nuostabių dalykų, tereikia į juos įsižiūrėti, įsiklausyti, palytėti.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją