Vasario mėnesį mažiesiems žiūrovams ir vaikystę dar prisimenantiems jų tėvams jis pristatys nuotykių ir istorijų kupiną miuziklą „Pabėgimas iš Trepsės namų“.

Kaip rašoma pranešime spaudai, miuziklas – sena Andriaus Kaniavos svajonė. Iš vaikiškų spektaklių daugeliui pažįstamas aktorius ir režisierius neabejoja, kad vaikai pamėgs miuziklo personažus, kurie jiems gali pasirodyti nauji. Tėvams gi, bus įdomu prisiminti savo vaikystės knygą – nuostabią Jono Avyžiaus apysaką „Aštuonetas iš Trepsės namų“.

Šiais metais sukako lygiai 50 metų, kai ši apysaka buvo išleista. Trepsės istorija keliauja iš kartos į kartą, o knyga įrašyta į 100 reikšmingiausių Lietuvos knygų vaikams trisdešimtuką.

Mergaitės Trepsės istorija nepalieka abejingų – tokių istorijų pilna mūsų kasdienybė. „Trepsės gyveno prieš penkiasdešimt metų, gyvena ir dabar, – sako Andrius Kaniava. – Užtenka joms treptelėti koja ir jų mamos ir tėčiai pasirengę pildyti visus trepsių norus“.

Daugiausia tokių norų miuzikle Trepsei kyla žaislų parduotuvėje. Jos kambarys namuose – pilnas žaislų, tačiau mergaitei jie – nė motais. Vieną dieną pamirštos lėlės susivienija ir pabėga iš namų.

Draugiškai susėdusios į seną automobilį jos leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. „Viskas bus atskleista“, – kol kas pašėlusių nuotykių neišduoda miuziklo režisierius Andrius Kaniava, tačiau žada, kad kelionė bus įspūdinga.

Libretą ir muziką spektakliui parašė pats režisierius. Pagrindinius vaidmenis kuria gerai pažįstami aktoriai – grupės „Liūdni slibinai“ narė, televizijos šou „Auksinis balsas“ laimėtoja Aistė Lasytė, iš vaikiškų spektaklių ir lietuviško kino gerai pažįstamas aktorius Darius Auželis, puikiai dainuojantys aktoriai Valentinas Krulikovskis, Marija Korenkaitė, Vaidotas Žitkus, Aleksandra `Metalnikova, Agnė Kaktaitė.

Vaizdus spektakliui kuria vaizdo režisierius Vaidas Lekavičius, scenografiją ir kostiumus – dailininkė Rūta Venskutė.

Muzikinio spektaklio premjera: vasario 10, 11 ir 25 d., kovo 25, balandžio 8, 22 d. muzikos klube „Legendos“ Vilniuje, kovo 3 d. Kaune, kovo 4 d. Panevėžyje, kovo 24 d. Utenoje, kovo 28 d. Marijampolėje.