Dviem Vilniaus miesto savivaldybės sidabro medaliais bei padėkomis apdovanoti du menininkai - Maria Teresa Ulldemolins Aguade iš Ispanijos už kūrinius "Rodolfo" ir "Marianne" ir lietuvis Gvidas Latakas už kūrinį "Žmonės, žiūrintys į mėnulį".

Savivaldybės padėkos raštus gavo Vidas Babenskas, Šarūnė Vaitkutė ir Dainius Narkus, Marytė Gurevičienė iš Lietuvos, taip pat Algirdas Grintalis iš JAV, japonas Joshie Mastuurą, Andreu Vilasis iš Ispanijos ir Nuria Lopez Ribalta iš Ispanijos.

Apdovanojimai laureatams bus įteikti ketvirtadienį vakare, bienalės atidarymo metu galerijoje "Meno niša" .

Emalis - viena iš auksakalystės meno rūšių. Kadangi pastaraisias metais domėjimasis šia meno šaka Lietuvoje yra šiek tiek priblėsęs, Vilniuje ir rengiama tarptautinė meno bienalė "Vilnius 2005".

Parodoje eksponuojami kūriniai suteiks galimybę pamatyti šiuo metu vyraujančias emalio meno tendencijas ne tik lietuvių autorių, bet ir tokių tolimų šalių menininkų kaip Japonija ar Indija, darbuose. Kartu su bienalėje dalyvaujančiais autoriais galerijoje eksponuojama ir Kintų Vydūno kultūros centro organizuotame tarptautinio emalio miniatiūros simpoziume "Pamario ženklai" sukurtų darbų kolekcija.

Per pastaruosius penkerius metus sukurtus kūrinius parodoje demonstruos menininkai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Indijos, Japonijos ir Ispanijos.

Ši paroda sutampa ir su svarbiomis datomis - šiemet sukanka 510 metų, kai įkurtas Vilniaus auksakalių cechas. Auksakalystė - taikomosios dailės šaka, Lietuvoje turinti senas tradicijas. 1495 metais Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras privilegijos raštu patvirtino Vilniaus auksakalių cecho statutą, sudarytą Vakarų Europos pavyzdžiu.

Be to, šiais metais galerija "Meno niša" švenčia ir trečiųjų savo gyvavimo metų sukaktį.

Bienalė galerijoje "Meno niša" truks iki lapkričio 5 dienos.