Kaip antradienį spaudos konferencijoje sakė Kauno valstybinio teatro vadovė Ina Pukelytė, Kauno valstybinis dramos teatras spalio 7-16 dienomis vyksiančio festivalio metu parodys dvi premjeras - H.Ch.Anderseno pasakos motyvais sukurtą Daivos Čepauskaitės ir Vytauto V.Landsbergio režisuotą "Kiauliaganį" bei Kauno valstybinio dramos teatro mokyklėlės "Mano teatras" projektą - Inesos Paliulytės sukurtą ir režisuotą "Anderseno gatvę". Pastarajame spektaklyje vaidins teatro aktoriai ir 2-17 metų amžiaus teatro mokyklėlės auklėtiniai.

Premjerinį spektaklį pristatys ir lėlių teatras "Paršiukas Ikaras", pastatęs vienos dalies pasaką vaikams "Šeimedžio močiutė".

Festivalyje "Hanso Christiano Anderseno metai teatre" taip pat dalyvaus Klaipėdos dramos teatras, Panevėžio lėlių vežimo teatras, Vilniaus teatras "Lėlė", Kauno valstybinis lėlių teatras, Kauno kamerinis teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Rimo Tumino ir Aido Giniočio kursų studentai, 10 mokyklų teatro studijos iš Vilniaus, Kauno ir Kretingos.

Iš viso jauniesiems žiūrovams bus parodytas 21 spektaklis. Juos vertins profesionalių teatro kritikų ir vaikų žiuri komisija.