„Dar nesu išmokęs ramiai žiūrėti savo darbų, todėl Iki šiol kiekvieną „Bolero+“ spektaklį stebiu iš šviesų valdymo pulto. Ten jaučiuosi saugesnis ir tarsi galintis kažką pakeisti, nors tai iliuzija: iš tiesų teatro tarnybos dirba puikiai, ir mano pagalbos vaidinimo metu niekam nereikia. Užtat gaunu laiko prisiminti save tokį, koks buvau kurdamas „Visur kur mes nebuvom“: juk kiekvieną kūrinį įmanoma skaityti tarsi tam tikro savo praeities etapo žemėlapį“, - pranešime spaudai pasakoja M. Rimeikis.

Choreografas tvirtina, kad dabar šis spektaklis jau nebe jo, o artistų rankose: būtent jų dėka kiekvieną kartą šokis scenoje nušvinta nauja spalva. O ir šokėjų per pustrečių metų nemažai pasikeitė. Ir nors repeticijose instinktyviai kyla noras savo ankstesnį kūrinį patobulinti, M. Rimeikis žino, kad protingiau nuo tokių pagundų atsiriboti, o sukauptą energiją nukreipti dabar gimstančiam „Procesui“.

„Žiūrovams atrodo, kad iki „Proceso“ premjeros dar daug laiko – net pora mėnesių. Bet iš tikrųjų bendram darbui laiko striuka. Dabar šokame daug spektaklių, kartu repetuojame „Procesą“ ir dar rengiamės artėjančioms gastrolėms. Kai didžioji trupės dalis spalio viduryje išvyks į Kiniją, liksiu Vilniuje repetuoti su dviem būsimo spektaklio solistais. O kai trupė sugrįš, iki premjeros bebus likę trys savaitės“, - skaičiuoja choreografas.

Naujo M. Rimeikio kuriamo baleto „Procesas“ pagal Mindaugo Urbaičio muziką premjeros LNOBT laukiama gruodžio 1-2 dienomis. O rugsėjo 28-ąją ir spalio 6-ąją baleto mėgėjai turės paskutinę galimybę iki šios premjeros išvysti ankstesnį choreografo kūrinį – spektaklį „Visur kur mes nebuvom“. Ne veltui sakoma, jog tik palyginimuose gimsta išmintingi vertinimai...