Šį sykį gruodžio 14 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir gruodžio 15 d. Vilniaus kongresų rūmuose A. Paley atliks net du vokiečių romantiko F. Mendelssohno koncertus fortepijonui. Koncertą papuoš ir antrojoje dalyje skambėsianti F. Bajoro kūrinio „To Paint Music“ (liet. „Tapyti muziką“) premjera bei žymioji J. Sibeliaus Penktoji simfonija.

Ugningasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu laukiamas viso pasaulio koncertų salėse, tačiau visada randa laiko sugrįžti į Lietuvą. Nenuostabu – su mūsų šalimi jį sieja ypatingi ryšiai: „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako garsusis pianistas.

Jau 1991 m. po pianisto debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui pianistas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais. Publika jam plojo atsistojusi, o kritikai negailėjo pagyrų už „akinantį techninį meistriškumą“, „įtikinantį atlikimą“, „asmenines interpretacijas“ ir „neįtikėtinai platų repertuarą“. Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Gruodžio 14 ir 15 dienomis fortepijono virtuozas A. Paley leisis į muzikinę kelionę po harmoningą, raiškų, peizažišką vokiečių romantinės muzikos kompozitoriaus F. Mendelssohno pasaulį ir Kauno valstybinėje filharmonijoje bei Vilniaus kongresų rūmuose atliks F. Mendelssohno koncertus fortepijonui Nr. 1 ir Nr. 2. Antrojoje koncerto dalyje skambės lietuvių kompozitoriaus F. Bajoro naujausio kūrinio „To Paint Music“ (liet. „Tapyti muziką“) premjera. Koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras taip pat atliks vieną žymiausių suomių kompozitoriaus J. Sibeliaus kūrinių – Simfoniją Nr. 5, op. 85, Es-dur. Didingas, kompozitoriaus brandos pavyzdžiu tituluojamas muzikos šedevras išsiskiria kvapą gniaužiančiu finalu, dar vadinamu „Gulbių tema“. Apie įkvėpimą pagrindinei Penktosios simfonijos temai J. Sibelius savo dienoraštyje rašė: „Šiandien mačiau šešiolika gulbių. Dieve, koks grožis! Jos ilgai suko ratus virš manęs ir išnyko saulės spinduliuose kaip sidabrinis kaspinas.“

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)