Gavęs L. Dovydėno premiją už pernai išleistą romaną „Nutylėtų lelijų miestas“, rašytojas Sigitas Parulskis sako, kad premija svarbi ir todėl, jog jis vertina rašytojo L. Dovydėno kūrybą, nors sovietmečiu ji buvo draudžiama. Jam didelį įspūdį palikęs romanas „Broliai Domeikos“.

„Kai jau atsidarė specfondai, mes jau prieidavome prie tos literatūros, prieškario literatūros ir emigracijos literatūros. Iš esmės L. Dovydėną tuo laiku ir skaičiau. Tai buvo prieš 30 metų, kaip tik „Brolius Domeikas“, ir man paliko labai neblogą įspūdį. Tai ta premija kažkaip susijusi. Bent jau rašytojas susijęs su mano akademine praeitimi“, – sakė L. Dovydėno premijos laureatas S. Parulskis.

Gimęs Rokiškio rajone poetas, prozininkas, vertėjas S. Parulskis yra vienas populiariausių rašytojų Lietuvoje, parašęs daugiau nei dvidešimt knygų, daugelis išverstos į užsienio kalbas. Komisija laureatą rinko iš keturių kandidatų. Pasak komisijos narių, S. Parulskio romanas aktualus, keliantis diskusijų ir provokuojantis.

„Tai yra savotiška dar neišrašyta tema, kadangi ji kalba apie viduriniosios kartos žmogų. Savaip jis yra nelaimingas, atėjęs iš to socrealizmo, neprisitaikęs prie laukinio kapitalizmo, jis gal emociškai sutrikęs. Apie tai, kaip jis nemoka prisiderinti, nemoka mylėt, kaip jis sprendžia savo vaikystės traumas“, – kalbėjo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja, komisijos narė Birutė Jonuškaitė.

Išeivio iš Rokiškio krašto rašytojo ir žurnalisto L. Dovydėno premija už geriausią lietuvišką romaną teikiama nuo 2008 metų. Jos mecenatas – JAV gyvenantis L. Dovydėno sūnus, fotomenininkas Jonas Dovydėnas.