Williamo Shakespeare'o tragedijos motyvais pastatyto „Otelo“ premjera įvyko 2006 metais. Tais pačiais metais spektaklis buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o 2013-aisiais Maskvos Jevgenijaus Vachtangovo teatre gavo premiją „Teatralo žvaigždė“.

Prognozuojama, kad rugpjūčio 2 dieną Trakuose įvyksiančioje premjeroje jis sulauks didelio žiūrovų dėmesio.

Bilietus į pirmąjį kartą Trakų pilyje pristatomą A.Cholinos šokio teatro spektaklį „Otelas“ jau galima įsigyti.

„Otelas“ yra sunkiai šokiu suvaldoma medžiaga. Pasaulyje pagal šią tragediją sukurti vos keli šokio spektakliai. Nepaisant to, A. Cholina jau trečią kartą Lietuvos publikai dovanos šią jaudinančią šokio dramą.

Pernai naujai atgimusiame spektaklyje pagal Johno Adamso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muziką dalyvavo Valerijus Suanovas, Karina Krysko-Skambinė, Martynas Kavaliauskas.

„Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau „Otelą“ – W. Shakespeare'o kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiamą žmogaus tragediją, kuris nužudė sau brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą.

Man norisi pažadinti siaubo jausmą stovint prieš baisią klaidą, nusikaltimą, prie kurio atėjo garbingas, patiklus ir geras žmogus, apakintas pavydo.

Norisi parodyti, kaip tyriausios sielos žmogus gali susipainioti šmeižto tinkluose, kaip jis, galvodamas, kad kovoja už dvasinę švarą, nužudo savo nekaltą, mylimą žmoną, nubausdamas pats save už tai, kad pasidavė beprotybei“, – teigia A. Cholina.

„Otelas“ yra tragedija, tačiau A. Cholinos pastatyme yra daug šviesių akimirkų, įspūdingo grožio duetų, jausmingumo. Speklaklį „Otelas“ Trakų pilyje pristato A. Cholinos šokio teatras ir didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“.