Arkangelo konferencijų ir meno centras išsiskiria ne tik Lietuvoje analogų neturinčia renesansine architektūra, bet ir savo nepakartojama istorija, glaudžiai susijusia su garsia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų Sapiegų gimine. Rytiniame korpuse esančios didžiausios ir puošniausios vienuolyno salės – Refektoriumo – lubos dekoruotos Sapiegų giminės herbu. Buvusioje Virenėje išlikęs įspūdingas atviras krosnies kaminas, kurio aukštis siekia 17 metrų. Dar dvi vienuolyno patalpos pavadintos Salonu ir Vyresniosios cele. Buvusiame vienuolyno rūsyje taip pat įrengtos patogios erdvės.

Arkangelo konferencijų ir meno centro ir Alekso Šepkaus parodos atidarymas
Foto: Organizatorių archyvas

„Arkangelo erdvės – tai naujam gyvenimui prikelta senojo Vilniaus autentika. Turtinga istorija, meno vertybės ir nepakartojama vienuolyno dvasia mūsų svečiams visada palieka didžiulį įspūdį, čia norisi grįžti. Nuostabu, kad šis Senamiesčio perlas tapo visuomenei atvira erdve“, – atidaryme kalbėjo Arkangelo konferencijų ir meno centro vadovas Dominykas Noruišis.

„Šiandien unikalus bernardinių vienuolyno ansamblis dar plačiau atveriamas visuomenei ir įvairioms veikloms, – sako Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius. – Tikiu, kad ši renginių erdvė subtiliai derės su greta veikiančiu Bažnytinio paveldo muziejumi ir jo edukacinėmis veiklomis“.

Mykolas Juozapavičius džiaugiasi, kad Arkangelo konferencijų ir meno centras padės generuoti lėšas Vilniaus arkivyskupijos įgyvendinamoms socialinėms veikloms, kurios yra skirtos silpniausiems visuomenės nariams.

Arkangelo konferencijų ir meno centro ir Alekso Šepkaus parodos atidarymas
Foto: Organizatorių archyvas

Vienuolyno bažnyčioje veikia Bažnytinio paveldo muziejus. Jame saugomos ir eksponuojamos sakralaus meno vertybės: seniausi Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrai, valdovų dovanos ir garsių menininkų kūriniai. Tik čia galima pamatyti pusšimtį metų katedros sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną.

Muziejuje vyksta edukaciniai užsiėmimai vaikams, jaunimui, suaugusiems, rengiamos teminės ekskursijos, vyksta protmūšiai, ieškomi „lobiai“, švenčiami gimtadieniai. Muziejaus erdvė ypač tinkama išskirtinėms idėjoms.

Arkangelo konferencijų ir meno centro ir Alekso Šepkaus parodos atidarymas
Foto: Organizatorių archyvas