Kasmet organizuojama edukacinė programa „Tarp kūrėjų“ amžiaus cenzo neturi: gali dalyvauti ir vaikai, ir paaugliai, ir suaugusieji. „Norime, kad „ArtVilnius‘17” lankytojai būtų ne vien pasyvūs meno stebėtojai, bet ir patys įsigilintų į kūrybos procesą. Dirbtuvių programoje – nuo Vilniaus Dailės Akademijos (VDA) meno doktorantų ruošiamų alternatyvių dizaino dirbtuvių iki tradicinės keramikos ir savo fraktalų piešimo”, – teigia šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius‘17” vadovė Diana Stomienė.

Šiais metais edukacinę programą „Tarp kūrėjų“ ruošia VDA , Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos bei meno galerija ir Meno mugės lankytojai visose dirbtuvėse galės dalyvauti nemokamai, o reikalingomis medžiagomis parūpins „ArtVilnius‘17” edukacinės programos rėmėja – dailės reikmenų parduotuvė „Skizze“.

VDA doktorantų programa

Konceptualią edukacijos programą pristatys Vilniaus dailės akademijos meno doktorantai. Justė Pečiulytė kvies į kūrybines dirbtuves „Atmosferos sustatymas“, skirtas alternatyvaus dizaino metodo vystymui. Mindaugas Reklaitis organizuoja į judesį reaguojančią garso instaliaciją „Matoma-ne-matoma”. Pasitelkiant žmogaus skleidžiamų elektromagnetinių bangų skaitytuvą ir konverterį į garsą, mugės lankytojams bus sukuriama galimybė ausimis „stebėti” nematomas erdvines realijas.

ArtVilnius akimirka
Foto: Organizatorių archyvas

Saulius Leonavičius kviečia šiuolaikinį meną į kiekvienus Vilniaus namus. Mugės metu jis organizuoja užsiėmimą „pasidaryk pats” metodams šiuolaikinio meno kontekste aptarti ir išbandyti. Tomas Daukša kvies į kūrybines dirbtuves „Sniego žmogaus viliojimas”, kurių metu bus atkuriama Sniego žmogumi tikinčios bendruomenės Sniego žmogaus viliojimo praktika. Kūrybinėmis dirbtuvėmis siekiama atkreipti dėmesį į kasdieniame gyvenime atliekamus, tikėjimą patvirtinančius tačiau žinojimo nesuteikiančius ritualus.

Dailės istorija ir erdvinės kompozicijos

Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos (VJVDM) mokytoja Kristina Stančienė mugės metu mažuosius lankytojus kviečia į pamoką improvizaciją „Dailės istorijos rekonstrukcija“. Jos metu mažieji mugės lankytojai turės progą susipažinti su garsiausiais šiuolaikinės lietuvių dailės kūriniais nuo XX a. pradžios ir sukurti savitas jų interpretacijas tapydami ir piešdami.

Dailininkė Aurika Piliponienė ves pamokas tiems, kas nori išbandyti subtilią ir jautrią akvarelės techniką, liedami edukacijos stende sukomponuotą natiurmortą. Žinomas skulptorius Kazys Venclovas kviečia įvairiausio amžiaus mugės lankytojus priimti iššūkį ir pamėginti nupiešti tikrą žmogų, perteikti pozuotojo išvaizdos ypatybes, laikyseną, charakterį.

ArtVilnius akimirka
Foto: Organizatorių archyvas

Mozaikos technikos kūrybinėje laboratorijoje „Pasaulis iš gabalėlių“ mokytojas Augustinas Liatukas mokys sukomponuoti kamerines mozaikas, iš arčiau susipažins su monumentaliosios tapybos technika ir jos panaudojimu. VJVDM dizaino laboratorijos mokytojos Rūtos Kukevičienės užsiėmimuose „Modulinė kompozicija“ mugės lankytojai iš trikampio formos kartono segmentų sukurs erdvines kompozicijas.

Fraktalų piešimas

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla (vadovė Jūratė Stauskaitė) ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija „Art Vilnius‘17“ lankytojams paruošė intensyvią programą. Tapytoja Loreta Zdanavičienė grotažo technika mokys pasigaminti atvirukus; tekstilininkė Sigita Emilė Bausienė supažindins su spalvomis, jų savybėmis, simboliką ir poveikiu žmogui; grafikė Dalia Juodakytė pakvies atsipalaiduoti kartu su jos sukurtu personažu Hedonistu Dovydu Tyla.

Kartu su „Kaltūno“ projekto komanda edukacinės programos dalyviai tyrinės „Kaltūno anatomiją“, kartu su keramike Dalia Gentvainyte spalvoto molio pagalba bus galima išbandyti kūrybiškumo ugdymo metodą, su tekstilininku, dailės terapeutu Mantu Televičiumi nusipiešti savo fraktalą ir su keramike Ingra Miler išmėginti išskirtinę patirtinio lipdymo programą.