Įspūdinga smuiko genijaus Aleksandro Markovo karjera ir tarptautinė sėkmė prasidėjo labai anksti – vos dvidešimties laimėtas aukso medalis tarptautiniame Paganinio smuikininkų konkurse ir debiutas Niujorko Carnegie Halle. Toliau ji tęsėsi su garsiausiais pasaulio simfoniniais orkestrais bei iškiliausiais dirigentais – Lorinu Maazeliu, Ivanu Fischeriu, Christophuu Eschenbachu ir daugeliu kitų. Lietuvoje jis viešėjo ir koncertavo Kauno simfoninio orkestro dirigento Konstantino Orbeliano ir direktoriaus Algimanto Treikausko kvietimu.

Smuikininko dvasingą santykį su atliekama muzika bei savo instrumentu galima apibūdinti jo paties žodžiais: „Smuikas – labai galingas, o jo grožis labai šiltas”, – pasakoja interviu autorė Nomeda Kazlaus. Ypatingą reikšmę jam turi Niccolo Paganinis. Tai vienintelis smuikininkas, grojantis visus 24 Paganinio kaprisus viename koncerte.

Nomeda Kazlaus didžiuojasi, kad per praėjusį sezoną laidoje pavyko pakalbinti daugybę pasaulinio garso kultūros ir meno asmenybių: „Tikiuosi, kad tiek aš, tiek daugelis žiūrovų iš jų galėjo pasisemti išminties, teigiamos energijos ir motyvacijos ateičiai. Laidose svečiavosi instrumentalistai, operos solistai, rašytojai, režisieriai, teatro direktoriai, aktoriai iš JAV, Izraelio, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų šalių.

A. Markovas – man vienas idomiausių mano laidos herojų, iš savo tėvo priėmęs smuiką lyg samurajaus kardą. Tai žmogus-fontanas, tobulai įvaldytos smuiko technikos dėka dosniai dalinantis per muziką kiekvienam klausytojui savo žinias ir šiems laikams nebūdingus begalinius dvasinius klodus. Bendravimas su šiuo menininku buvo tikra dovana man ir visai kūrybinei komandai, kiekvieną pokalbio momentą jautusiai tą gaivališką geros ir stiprios energijos pliupsnį.”

Pažintis su A. Markovu Lietuvos operos solistę įkvėpė naujam bendram jųdviejų iššūkiui: „Labai džiaugiuosi, kad mūsų bendravimą pratęsime bendru muzikavimu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje š.m. gruodžio 9 d. kasmetiniame mano šventiniame gala koncerte, kuriame, beje, pirmoje dalyje karaliaus didingoji klasika, o antroje – rokas bei elektrinis smuikas.”

Laidos anonsas:

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)