Tai jaunų Lietuvos režisierių Gabrielės Tuminaitės ir Kirilo Glušajevo darbai, kuriuos vienija didieji dramaturgai: Maksimas Gorkis ir Nikolajus Erdmanas. Jų pjesėse skleidžiasi amžinos temos, vertybės, idėjos.

Šanchajuje įvyks ir Lietuvos režisierių G.Tuminaitės ir K.Glušajevo susitikimas – diskusija su Kinijos aktoriais ir režisieriais, rašoma teatro išplatintame pranešime spaudai.

Šanchajus, Siamenas, Pekinas, Dzinanas, Nankinas – visi šie miestai gegužės mėnesį turės galimybę tęsti pažintį su Vilniaus mažojo teatro spektakliais, pradėtą 2016 metais. Gastrolių metu teatras dalyvaus dviejuose festivaliuose: „Shanghai Modern Drama Valley“ ir „The 17th MEET IN BEIJING Arts Festival“.

Šias gastroles inicijuoja garsus Kinijos scenos menų organizacijos tinklas (China Performing Arts Associations Theatres). Tikimasi, kad Vilniaus mažojo teatro spektaklius pamatys 6000 žiūrovų. Spektaklius Pekine stebės Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

Vilniaus mažasis teatras Kinijoje jau yra pristatęs du režisieriaus Rimo Tumino spektaklius: „Trys seserys“, „Madagaskaras“ ir Gabrielės Tuminaitės „Dėdės ir dėdienės“ 2016 m. vasarą. Pasak Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje Agnės Biliūnaitės, sužavėti kinus lietuvišku teatru nėra sunku.

„Jeigu Lietuva sunkiai galėtų konkuruoti su didžiųjų Europos valstybių literatūra ar kinu, tai teatras galėtų tapti auksine Lietuvos kultūros vizitine kortele“, – sako kultūros atašė Kinijoje.

Po pirmųjų Vilniaus mažojo teatro gastrolių Kinijos žiniasklaida pažėrė komplimentų Lietuvos teatrui: „Mažos Rytų Europos šalies Lietuvos spektakliai vis geriau žinomi Kinijoje ir jau tampa jos kultūros vizitine kortele šalia vyrų krepšinio“, „Jų spektakliai verčia įsimylėti jų šalį“, „Tai – Rytų Europos teatro lobis“.

Režisierės G.Tuminaitės pastatytame „Savižudyje“ vaidina pasaulinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Rimo Tumino mokiniai, kurie šiandien kuria puikius vaidmenis Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Spektaklyje vaidinanti Agnė Šataitė už Serafimos Iljiničnos vaidmenį spektaklyje „Savižudis“ pelnė Aukščiausią Lietuvos teatro įvertinimą – Auksinį scenos kryžių. Ji taip pat įvertinta Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2015.

Pagrindinį vaidmenį atliekantis Daumantas Ciunis – Lietuvoje pripažintas aktorius. Teatrų festivalyje „Tegyvuoja komedija!” Daumantui Ciuniui už Podsekalnikovo vaidmenį „Savižudyje“ atiteko ir geriausio festivalio aktoriaus apdovanojimas. Kirilo Glušajevo režisuotame spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“ epicentre pirmiausia iškyla aktorės Eglės Gabrėnaitės įkūnijamos Motinos figūra. Pasak Lietuvos teatro kritikų, Vasa Železnova yra Motina – šventoji, Motina – nuodėmklausė, Motina – likimas, Motina – skola, palaima ir prakeiksmas. Nes iš motinos, pasak pjesės, „visi žmonės atsiranda“. Ir visa tai telpa vieninteliame Vasos personaže.

Eglė Gabrėnaitė – išskirtinio talento, garsiausia Vilniaus mažojo teatro aktorė, ryškiai spindinti Lietuviško teatro padangėje, sukūrusi daugiau nei 60 vaidmenų, įvertinta garbingiausiais teatro apdovanojimais. Tai – aktorė, kurios kūrybinis maksimalizmas, universalumas ir jėga žavi ir nepalieka abejingų. Režisierius Kirilas Glušajevas yra sakęs, kad Vasą Železnovą suvaidinti gali tik Eglė Gabrėnaitė ir niekas kitas.

Be legendinės Eglės Gabrėnaitės Lietuvos teatrą Kinijoje garsins jauni ir pripažinimą pelnę aktoriai: Daumantas Ciunis, Indrė Patkauskaitė, Agnė Šataitė, Tomas Rinkūnas, Mantas Vaitiekūnas, Tomas Stirna, Agnė Kiškytė, Tomas Kliukas, Gintarė Latvėnaitė, Almantas Šinkūnas, Mindaugas Capas, Ilona Kvietkutė, Artūras Dubaka, Gabrielė Tuminaitė ir Kirilas Glušajevas.