Tarptautinis Taivano menų festivalis – didžiausias menų renginys šalyje, šiemet vykstantis 30-ąjį kartą. Festivalio rengėjai teigia, jog jiems pavyko sudaryti solidžiausią visų laikų programą, pritraukusią būrį garsių tarptautinių vardų ir trunkančią net tris mėnesius. Didieji festivalio renginiai, tarp jų ir O. Koršunovo „Hamletas“, vyko atnaujintame Taivano nacionaliniame teatre, talpinančiame beveik 2 tūkst. žiūrovų.

Rengėjai kasmet stengiasi pristatyti įdomiausiai kuriančius tiek Rytų, tiek Vakarų šalių menininkus. Šiemet jie atspirties tašku pasirinko sąvoką „laikas“ ir kėlė klausimą, kaip keitėsi menas ir visuomenė pastaruosius trisdešimt metų nuo pirmojo festivalio. O. Koršunovo „Hamletui“ ši tema – daugiau nei artima. Dažnas kritikas teigia, jog laiko sąvoka šioje interpretacijoje yra esminis motyvas, o pats spektaklis – tiesiog aplenkiantis laiką.

OKT "Hamleto" gastrolės Taivane
Foto: OKT archyvas

O. Koršunovas Taivane pristatytas kaip vienas labiausiai įvertintų ir apdovanotų šiuolaikinių teatro režisierių. Festivalio rengėjai pabrėžė, jog tai jauniausias Europos Naujosios teatro realybės prizo laimėtojas, kurio „Hamleto“ interpretacija buvo pristatyta 6-ojoje Teatro olimpiadoje, tą kartą rengtoje Kinijoje.

„Koršunovas Shakespeare’o kūrinyje atranda naują perspektyvą ir pristato mums XXI amžiaus „Hamletą“, perbrėždamas tradicinį požiūrio kampą, taip suteikdamas publikai įkvepiančių akimirkų“, – tokiais žodžiais vilniečių interpretaciją pasitiko festivalio rengėjai.

OKT "Hamleto" gastrolės Taivane
Foto: OKT archyvas

30-ąjame Taivano menų festivalyje pristatyti menininkai iš Vokietijos, Šveicarijos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos, Japonijos, Lenkijos, Kinijos ir kitų šalių. Tarp jų – tokie visame pasaulyje garsūs vardai, kaip britė Katie Mitchell, olandas Ivo van Hove, belgas Janas Lauwersas ir jo Needcompany, belgė Anne Teresa De Keersmaeker.

Režisierius O. Koršunovas ir jo trupė tampa itin dažnais svečiais Azijoje. 2016-aisiais jie leidosi į intensyvų turą po Kiniją, pristatydami „Hamletą“ trijų didžiausių šalies miestų – Pekino, Šanchajaus ir Guangdžou, publikai. Rudenį „Žuvėdros“ trupė išvyks į gastroles šalia Šanchajaus rengiamame Wuzheno teatro festivalyje. Tai bus puiki proga apšilti prieš intensyvų turą po Kiniją, į kurį „Žuvėdros“ trupė leisis jau 2018-ųjų pavasarį.

OKT "Hamleto" gastrolės Taivane
Foto: OKT archyvas

Šis pavasaris – vienas intensyviausių gastrolių periodų pastaraisiais metais. Tik ką grįžę iš Taivano, aktoriai jau rengiasi nenumaldomai artėjančioms kelionėms. Iš karto po Velykų „Žuvėdros“ trupė leidžiasi į turą po Prancūziją ir Kroatiją, kur pasirodys Paryžiaus „Malakoff“ teatre, Metze ir Nancy rengiamame festivalyje PASSAGES ir tarptautiniame mažosios scenos festivalyje, rengiamame Kroatijos mieste Rijekoje. Iš viso aktoriai suvaidins net 10 spektaklių.