Per apdovanojimų teikimo ceremoniją prie teatro vyko akcija „Dedu kryžių ant Scenos kryžių“. Ją inspiravo ryški Lietuvos kultūros politikos tendencija proteguoti nacionalinius ir valstybinius teatrus, ignoruojant profesionalius nepriklausomus teatrus.

Pasak akcijos rengėjų, teatro apdovanojimai „Auksiniai scenos kryžiai“ – vienas tokios politikos pavyzdžių. Per akciją simboliškai degintos žvakutės, o vėliau protestuotojai rinkosi į diskusiją „Apeirono“ teatre.

Režisieriaus apdovanojimui nominuojami:

Agnius Jankevičius

Giunteris Kremeris

Jonas Vaitkus

Dramos aktorės (pagrindinis vaidmuo) apdovanojimui nominuotos:

Aldona Bendoriūtė

Jevgenija Gladij

Elžbieta Latėnaitė

Dramos aktorės (nepagrindinis vaidmuo) apdovanojimui nominuojamos:

Eglė Jackaitė

Karolina Kontenytė

Dalia Michelevičiūtė

Nelė Savičenko

Tarp dramos aktoriaus (pagrindinis vaidmuo) nominantų:

Vladimiras Dorondovas

Liubomiras Laucevičius

Darius Meškauskas

Tarp dramos aktoriaus (nepagrindinis vaidmuo) nominantų:

Vytautas Anužis

Valentinas Novopolskis

Arūnas Sakalauskas

Nominuoti scenografai:

Gintaras Makarevičius

Goda Palekaitė

Herbertas Šeferis

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas:

Rimas Sakalauskas

Vilius Vilutis

Muzikos spektakliui kūrėjas:

Rita Mačiliūnaitė

Algirdas Martinaitis

Onutė Narbutaitė

Gintaras Sodeika

Už teatrą vaikams nominuojami:

Spektaklio „Ilgoji pertrauka“ pagal Milošo Makureko (Miloš Macourek) pasakas ir apsakymus kūrybinė grupė (Vilniaus Keistuolių teatras);

Spektaklio „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasaką ir Birutės Žilytės iliustracijas kūrybinė grupė (LNDT);

Šiuolaikinio šokio spektaklio vaikams „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos“ pagal Filipo Lechmermejerio (Philippe Lechmermeier) knygą „Princesės. Pamirštos ir nežinomos“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“);

Spektaklio vaikams „Pūgos durys“ pagal to paties pavadinimo Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką lietuvių mitologinių sakmių motyvais kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras).

Nominacijos „Teatras +“ grupėje nominuoti:

Spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ Elfrydės Jelinek (Elfriede Jelinek) pjesės „Prašytojai“, lietuvių mitologinės sakmės ir interneto komentarų motyvais kūrybinė grupė (LNDT ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija);

Spektaklio-žaidimo „Kodas: Hamlet“ to paties pavadinimo Viljamo Šekspyro (William Shakespeare) tragedijos motyvais kūrybinė grupė (LRDT);

Spektaklio-koncerto „Neišmoktos pamokos“ kūrybinė grupė (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė '16“).

Nominacijoje „Operos menas“ nominuoti:

Eglė Šidlauskaitė

Raminta Vaicekauskaitė

Liudas Mikalauskas

Česlovas Radžiūnas

Pjeras Valė

Nominacijoje „Baleto menas“ nominuoti:

Anastasija Čumakova

Kristina Gudžiūnaitė

Genadijus Žukovskis

Už šokio meną nominuoti:

Šokio spektaklio-performanso „B ir B dialogas“ kūrybinė grupė (Menų agentūra „Artscape“);

Šokio performanso „Dior in Moscow“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“);

Šokio spektaklio “(g)round zero“ kūrėjai ir atlikėjai, vizualaus šokio spektaklio „Žaidimas baigtas“ kūrybinė grupė (urbanistinio šokio teatras „Low Air“).

Apdovanojimui nominuoti šie šokėjai:

Goda Laurinavičiūtė

Marius Pinigis ir Marius Paplauskis

Laurynas Žakevičius

Nominacijoje „Debiutas / Jaunasis menininkas“ nominuoti:

Greta Petrovskytė

Jevgenija Rusakova

Gabija Urniežiūtė

Metų kritikės nominacija atiteko teatrologei Audronei Girdzijauskaitei.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateiktas 81 pasiūlymas apdovanoti spektaklių kūrėjus ir keturi pasiūlymai Padėkos premijai. Tai vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Audronė Girdzijauskaitė, Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Rasa Vasinauskaitė, Dalia Storyk-Zykuvienė, Audronė Žiūraitytė.