Klausiamas apie statomą pjesę, režisierius šį kartą buvo lakoniškas. „Man ši pjesė tiesiog kupina gero humoro jausmo. Tokia egzistencialistinė komedija. Tai toks budistinis dalykėlis, parašytas, neabejoju, nirvanoje pabuvojusio dramaturgo. Kaip ir visi geri budistiniai dalykėliai, jis kupinas paradoksų, kuriuos ūmai supratus norisi iš juoko ridinėtis ant grindų“, – teigia O. Koršunovas.

„Šokis Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir ją supančius žmones, kurie ieško vidinės ramybės. Septyni pasakojimai apie meilę, mirtį ir šokį. Režisieriui O. Koršunovui – tai pirmas prisilietimas prie I. Vyrypajevo kūrybos.

„Parašiau pjesę bandydamas rasti atsakymą į klausimą, kas jungia mus dabar, kai viskas byra į smulkias dalis. Kas jungia mano vakarykštę dieną su šiandiena, mano vaikystę, tai, ką prisimenu, tai, ko neprisimenu, mano tragedijas, mano laimę? Tik viena – aš. Norėjau pasakyti, kad norint išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje būtina suvokti, jog tu ir pasaulis – viena visuma. Tu ir esi tas pasaulis, o ne tik jame gyveni. Man atrodo, kad kai tik mes tai suprasime, iškart atsiversime vienas kitam ir sau. Tragedijos, žinoma, niekur neišnyks, bet žmonija į jas žiūrės kitaip“, – apie pjesę „Šokis Delhi“ pasakoja dramaturgas I. Vyrypajevas.

Scena iš spektaklio "Šokis Delhi"

Kritikai I. Vyrypajevo dramaturgiją įvardija kaip kūrinius, esančius kažkur tarp amerikiečių režisieriaus, kultinio „Bulvarinio skaitalo“ režisieriaus Quentino Tarantino ir rusų kino klasiko, „Soliario“ režisieriaus Andrejaus Tarkovskio.

I. Vyrypajevo požiūris į šiuolaikinį teatrą itin artimas režisieriaus O. Koršunovo laboratoriniams ieškojimams OKT Studijoje. Pasak dramaturgo, šiandieniniam teatrui nebereikia dirbtino patoso – jam tereikia gyvo pokalbio.

„Mene pereiname prie naujos komunikacijos rūšies. Pavadinčiau tai komunikacija tarp energijų ir sąmonių. Žiūrovas ateina į teatrą ar kiną dialogo, jam būtinai reikalingas gyvas atgalinis ryšys. Labiausiai norėčiau, kad su manimi paprasčiausiai kalbėtųsi. Man įdomi gyva komunikacija be patoso“, – teigia I. Vyrypajevas.

Scena iš spektaklio "Šokis Delhi"

Spektaklio scenografiją kuria „Random Heroes“ – kūrybinis tandemas, su kuriuo O. Koršunovas bendradarbiavo statydamas „Eglę žalčių karalienę“ Vilniuje. Muziką kuria nuolatinis režisieriaus bendražygis kompozitorius Gintaras Sodeika.

„Šokyje Delhi“ vaidmenis kuria aktoriai, vaidinę režisieriaus O. Koršunovo spektakliuose „Jelizaveta Bam“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, „Apvalytieji“, „Kankinys“, „Vestuvės“. Tai Kamilė Petruškevičiūtė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Inga Šepetkaitė, Augustė Počiūtė, Paulina Taujanskaitė ir Kęstutis Cicėnas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją