„Improvizacijos kovos“ – tai interaktyvus šou, kuriame aktoriai susirungs improvizacijos kovose ir padarys viską, kad pelnytų vakaro nugalėtojų titulą. Kas taps nugalėtojais – nuspręs publika, kuri galės rėkti, trypti, švilpti ar kitais būdais palaikyti savo favoritus. Vakaro nugalėtojų laukia šlovė, pralaimėjusiųjų – visiškas fiasko.

„Lietuviai – drąsi ir improvizacijas dievinanti tauta. Tai įrodo jau 8 metus mūsų rodomi anšlaginiai spektakliai. Manome, jog atėjo laikas mesti iššūkį ne tik žiūrovams, bet ir vieni kitiems, publikai suteikiant galią nuspręsti, kas yra geriausias improvizatorius pasaulyje“, – sakė teatro „Kitas kampas“ aktorius Kirilas Glušajevas.

Spektaklio ištakos – Teatro sportas

Šou „Improvizacijos kovos“ bus kuriamas remiantis Teatro sporto principais. Teatro sportas – tai improvizacijos teatro forma, kai dvi aktorių komandos improvizuodamos rungiasi tarpusavyje dėl žiūrovų dėmesio ir teigiamų įvertinimų. Teatro sporto formatą 1978 metais pristatė improvizacijos pionierius režisierius Keithas Johnstonas.

„Teatro sportas yra viena netikėčiausių, azartiškiausių ir linksmiausių teatro formų, užkariavusi milijonų širdis Kanadoje, JAV, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. Savo naujuoju šou „Improvizacijos kovos“ sieksime užkariauti ir lietuvių širdis“, – kalbėjo K. Glušavejas.

„Mes galynėsimės ne tik tarpusavyje, tačiau ir su žiūrovų metamais iššūkiais. Šis reginys skirtas drąsiems ir pergales mėgstantiems žmonėms“, – pridūrė aktorius.

Ketvirtoji premjera – ypatinga

„Improvizacijos kovos“ – tai jau ketvirtasis teatro „Kitas kampas“ projektas. Iki šiol teatras pristatė populiarųjį improvizacijų šou „Gero humoro dozė“, muzikinį projektą „Eilinis elitas“ bei vientiso siužeto improvizacijų spektaklį „Durys“, kurio premjera įvyko prieš metus.

Audrius Bružas
Foto: Vytautas Dranginis

Teatro aktorius ir vadovas Audrius Bružas teigė, jog naujasis spektaklis nebus panašus nė į vieną iki šiol teatro pristatytą reginį.

„Improvizacijos kovos“ – perėjimas į naują kūrybinį etapą, kuriame išradingumas ir improvizacijos aktorių meistriškumo pagalba kuriamos emocijos liesis dar stipriau“, – sakė A. Bružas.

Kovose – jaunoji improvizatorių karta

„Improvizacijos kovose“ susirungs ne tik patyrę teatro „Kitas kampas“ aktoriai K. Glušajevas, A. Bružas, Martynas Nedzinkas ir Balys Latėnas, tačiau ir jauni profesionalai – aktoriai Aistė Lasytė, Marius Čižauskas, Oskaras Vygonovskis, Gailė Butvilaitė ir Laurynas Jurgelis.

Aktorius A. Bružas teigė, jog jaunų aktorių profesionalų atranka vyko kruopščiai ir ne vienus metus. Viena pagrindinių priežasčių – improvizacijoje reikalingos drąsios ir savęs netausojančios asmenybės, tad atrinkti – geriausi.

„Šiandien teatras – kaip niekada didelis ir įvairus. Jaunieji aktoriai jau dabar atkreipia žiūrovų dėmesį ir savo jaunatviška energija bei gyvybingumu įtraukia publiką į kuriamas improvizacijas. Tai labai įdomūs, žingeidūs ir drąsūs žmonės“, – tvirtino A. Bružas.

Nauja žinia žiūrovams

Artėjant šou „Improvizacijos kovos“ premjerai, teatro aktoriai ruošia ir daugiau netikėtumų. Vienas jų – įspūdingas ir drąsus spektaklio vizualas, kurį žiūrovai išvys jau kovo viduryje.

„Mes – teatro „Kitas kampas“ aktoriai esame kaip tam tikras klanas gerąja šio žodžio prasme – su savu mąstymu, pasaulėžiūra ir svajonėmis. Naujasis šou bei vizualas apie tai ir bus – apie bendrystę, kuri mums padeda siekti vieno tikslo“, – užuominomis apie spektaklio apipavidalinimą kalbėjo A. Bružas.

Improvizacijos teatro „Kitas kampas“ premjeriniai „Improvizacijos kovų“ šou įvyks:

Kovo 28 d. 18 val. „Vilniaus Mažajame teatre“, adresu: Gedimino pr. 22, Vilnius;
Kovo 29 d. 18 val. „Girstučio“ kultūros centre, adresu: Kovo 11-osios g. 22, Kaunas;
Balandžio 1 d. 19 val. „Šiaulių arenoje“, adresu: J. Jablonskio g. 16, Šiauliai.