„Dažnai girdžiu, kad meno parodas Lietuvoje lanko per mažai žmonių. Tikriausiai taip yra, nes apie įdomų vyksmą meno erdvėje sužinome per mažai. Kultūrinę spaudą skaito ne tiek jau daug žmonių, o ir menotyrininkų recenzijos ne visada sugeba sudominti platesnę auditoriją.

Apie tai, kas vyksta, sužinau feisbuke, kai pamatau bičiulių įdėtas nuotraukas iš parodų. Sakyčiau – ir greitai, ir patogu, ir dinamiška – visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo naujienos – lyg ant delno“, – sako projekto iniciatorė dailininkė Dovilė Bilkštienė.

Tačiau ne visi feisbuko vartotojai mato tą patį, ką savo socialiniame tinkle mato menininkė. „Jei parodų lankytojai įkeltų nuotraukas iš parodų su vienodomis grotžymėmis #KartuSuMenu, jas galėtų pamatyti daug daugiau žmonių. Šitaip jie ne tik pamatytų, kas vyksta Lietuvos parodų salėse, bet ir patys galbūt susigundytų į tas parodas nueiti“, – taip savo sumanymą pristato dailininkė.

Vilmantas Marcinkevičius. "Jogos stovykloje"
Foto: Organizatorių archyvas

Projektas „Kartu su menu“ vyks visą kovą. Mėnesio pabaigoje paaiškės laimėtojai, kuriems atiteks menininkų įsteigti prizai. Projekte dalyvauti gali kiekvienas, apsilankęs bet kurioje meno parodoje ir įkėlęs nuotrauką iš jos į savo feisbuko paskyrą bei pažymėjęs jas grotžyme #KartuSuMenu.

Pergales bus galima skaičiuoti populiariausių ir originaliausių nuotraukų kategorijose. Specialų prizą projekto rengėjai skirs daugiausiai skirtingų parodų aplankiusiam meno gerbėjui. Pagrindinio prizo laimėtojas bus išrinktas burtų keliu iš dalyvių, kuriems pavyks ne tik nusifotografuoti, bet ir parodoje įsigyti patinkantį meno kūrinį.

Algirdas ir Remigijus Gataveckai. "Autoportretas homonimas"
Foto: Organizatorių archyvas

Vieni iš projekto dalyvių, menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai tikina, kad ši iniciatyva ne tik originali, bet ir vertinga: „Gabūs ir talentingi menininkai yra didžiausias kiekvienos šalies turtas. Kūrėjų darbai teikia įkvėpimo, atnaujina ir paįvairina žmonių kasdienybę“, – teigia Algirdas, o jo brolis jam paantrina: „Meno parodos yra kūrybinga ir ugdanti aplinka, kuri skatina visuomenę mąstyti neįprastai ir keistis į gerą. Todėl visus, o ypač tuos, kurie nedalyvauja parodose, kviečiu kasdienišką aplinką keisti į kuriančiam mąstymui palankią, įkvepiančią terpę“.

Dovilė Bilkštienė. "Kačiukas"
Foto: Organizatorių archyvas

„Sąmoningai projekte dalyvauti kviečiau itin skirtingus menininkus, norėjau, kad parodų lankytojai tarp prizų rastų labiausiai patinkantį kūrinį. Neabejoju, meno mylėtojus tai paskatins fotografuoti ir fotografuotis parodose, kelti nuotraukas į savo feisbuko paskyras ir skleisti meno žinią it gerąjį virusą“, – sako menininkė D. Bilkštienė.

Dailininkė džiaugiasi, kad beveik visi menininkai, kuriems ji pasiūlė dalyvauti projekte, iškart sutiko prisijungti. „Tai, kad menininkai savo darbus dovanoja kolegų parodų lankytojams yra geriausias įrodymas, kad Lietuvos menininkai vieni kitus palaiko. Tikiuosi, tokio pat palaikymo jie sulauks ir iš parodų lankytojų“, – apie projekto dalyvius kalbėjo D. Bilkštienė.

Kristina Norvilaitė. "Muzika"
Foto: Organizatorių archyvas

Projekte „Kartu su menu“ dalyvauja broliai R. ir A. Gataveckai, Audronė Petrašiūnaitė, Vilmantas Marcinkevičius, Jolanta Kyzikaitė, Paulius Šliaupa, Gustas Jagminas, Algis Kriščiūnas, Donata Minderytė, D. Bilkštienė, Vytautas Tomaševičius, Eimutis Markūnas, Kristina Norvilaitė, Jūratė Rekevičiūtė, Julija Linkutė, Miglė Kosinskaitė, Rodionas Petrovas, Gabrielė Šermukšnytė, Andrius Makarevičius, Danielius Rusys, Vidas Poškus, Evelina Paukštytė, Jurgis Tarabilda, Miglė Kosinskaitė, Monika Furmanavičiūtė.